Nápady na zdobení vánočního stromečku. Trendy pro tento rok

Zdobení vánočního stromu je něco, na co se těšíme. Spolu s vánočním stromečkem totiž obvykle do domů přichází i Vánoce. Jak ale bude vypadat ten letošní módní vánoční strom? Máme pro vás tipy a inspiraci pro to, jak ozdobit svůj vlastní vánoční stromeček.

Zdobení vánočního stromu je skvělou zábavou (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Zdobení vánočního stromu je skvělou zábavou (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Zdobení vánočního stromu 

Zdobení vánočního stromu, který je o Vánocích hlavní ozdobou domu, je tradicí, která se u nás zabydlela v 19. století. Zpočátku byly vánoční stromky zdobeny jen velmi jednoduše a skromně, pouze papírovými ozdobami, sušeným ovocem, perníčky a cukrovinkami. Šlo obvykle o ručně vyrobené ozdoby, které se ráno před Štědrým dnem věšely na větve. Časem se to ale změnilo. Nicméně zdobení vánočního stromu je dodnes velká zábava pro děti i dospělé. Je to skvělý způsob, jak můžete trávit čas spolu a kreativně. Je to jedno z vánočních potěšení, na které se mnozí z nás těší celý rok. Jak ale ozdobit stromeček, aby odpovídal aktuálním vánočním trendům? 

Teplé a neutrální zdobení vánočního stromu 

Pokud chcete do svého domu vánoční strom, který je jednoduchý, ale sofistikovaný a který bude působit také hřejivým a útulným dojmem, měli byste sáhnout po zlatých a hnědých ozdobách a také po ozdobách v barvě slonové kosti. Ozdoby potom smíchejte s organickými texturami, aby se dosáhlo kýženého výsledku. Stromeček zdobený v tomto stylu může být rovněž zdobený girlandami z dřevěných korálků, sametovou stuhou, papírovými ozdobami, přírodními tkanými texturami v tlumené, zemité paletě.

Stromeček ve vintage stylu 

Takový stromeček je plný nostalgie a starých rodinných tradic. Vánoční stromeček ve vintage stylu je plný ručně vyrobených ozdob z keramiky, papíru, dřeva a slámy, které mají svůj vlastní osobní příběh. I když váš stromeček obvykle sleduje nějaké konkrétní téma, vždy by na něm neměl chybět prostor i pro “zábavné” ručně vyrobené ozdoby od vašich dětí. Neměli byste se stydět za nesourodé ozdoby, které jste v průběhu let nashromáždili, mají v sobě jedinečné kouzlo a jsou plné nostalgie. Nesou se v nich vzpomínky na staré dobré časy, které nikdy nevyjdou z módy. Tak neváhejte a přijměte tyto sentimentální vánoční ozdoby. Nechte své děti, aby se do zdobení zapojily a dobře se bavte. Klidně vytáhněte všechny vánoční ozdoby a bez obav je naložte na stromeček. 

Řídké a minimalistické vánoční stromy 

V posledních letech jsou řídké, a tedy na první pohled nedokonalé, vánoční stromy čím dál oblíbenější. Jsou naprostým protikladem bujných, plných stromů, které Vánocům doposud kralovaly. Tyto skromné stromy připomínají skandinávský styl a jsou také symbolem minimalismu. Poskytují svěží vzhled a odchylku od konvenčních plnějších stromů. Díky řídkým větvím je jejich zdobení jednoduché a snadné. Abyste je vyplnili, nepotřebujete spoustu ozdob a girland. Na těchto jednoduchých a nenáročných stromech je prostě něco sladkého a okouzlujícího. Mohou dokonce stát jen samy o sobě, aniž by přitom vypadaly nedokončené nebo neúplné. 

Zasněžené vánoční stromy 

Sníte o bílých Vánocích? Zasněžené vánoční stromy se staly populárními v 50. a 60. letech minulého století. Tyto stromy díky zasněženému vzhledu vypadají elegantně a interiéru dodávají zimní atmosféru. Bílé větve pak slouží jako neutrální pozadí k další výzdobě, takže ozdoby a girlandy na něm doopravdy vynikají. Navíc v průběhu let se technologie výroby těchto umělých stromků natolik zdokonalila, že vypadají skutečně jako živé. A mohou mít různou podobu. 

Sníte o zasněžených Vánocích? I ty si můžete domů přinést prostřednictvím vánočního stromečku
Sníte o zasněžených Vánocích? I ty si můžete domů přinést prostřednictvím vánočního stromečku (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Pozlátkové vánoční stromky 

Na sociálních sítích je aktuálně nejvíce vidět právě tento způsob zdobení vánočního stromku. I tento způsob zdobení ve skutečnosti není zcela žhavou novinkou, protože se velmi populárním stal v 50. letech minulého století. A nyní zažívá po několika letech pauzy oživení. Tradičně se zdobení lametami používalo k odrážení světla svíček na stromě, který pak díky tomu vypadal živější a kouzelnější. A i když jsme skutečné svíčky naštěstí zanechali v minulosti, lamety se na stromeček vracejí. Je přitom jen na vás, zda lamety použijete pouze jako akcent, nebo jimi pokryjete celý stromeček. Je to jeden ze způsobů, který vánočnímu stromu přidá kouzlo a nostalgii. 

Mašle a stuhy na vánočním stromečku 

Na vánoční mašli je něco roztomile sladkého a klasického – ať už se na stromečku použije jako akcent, nebo se jimi ozdobí celý. Jednou z variací zdobení moderních stromečků jsou právě stuhy. Mašle navíc mohou být cenově výhodnější alternativou k nákupu jiných ozdob a girland. Strom přitom můžete ozdobit stuhami libovolné barvy, velikosti i stylu. Představuje to tak snadný a jednoduchý způsob, jak můžete vyjádřit svou kreativitu. 

Tmavé a náladové vánoční stromky 

Zajímavý je letos rovněž i posun k tmavým a náladovým vánočním stromečkům. Dosažení kýženého vzhledu je přitom jednoduché. Důležité je, abyste se drželi tmavých barevných ozdob (tedy hnědé, tmavě modré, černé nebo vínové). Použít můžete také stuhy, girlandy i květiny. Syté a hluboké tóny umožňují větvím a světlům skutečně vyniknout a vytvořit útulnou atmosféru. 

Dále jsou velmi trendové i tmavé náladové vánoční stromečky
Dále jsou velmi trendové i tmavé náladové vánoční stromečky (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Červené a vínové vánoční stromky 

Červená je vánoční klasika, která se nikdy neomrzí. Na červené barvě, stejně jako i na vínové, je něco magického, co je dělá slavnostními.

Stříbrné a zlaté vánoční stromy 

Kovové lesky, ať už stříbrné, zlaté, nebo třeba mosazné, mají nádech luxusu a působí slavnostně a okázale. Navíc zlatá a stříbrná patří ke klasickým barvám Vánoc. Pokud tedy chcete, aby vaše vánoční stromy měly alespoň trochu nádech luxusu a slavnostního okamžiku, použijte je při jejich zdobení. 

Zdroj informací: jennasuedesign.com; balsamhill.com; bhg.com; thespruce.com 

Publikováno: před 3 měsíci, Autor: Adriana Dosedělová

Mohlo by vás dále zajímat

Staré vánoční ozdoby

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Připomeňme si společně staré vánoční zvyky a tradici zdobení vánočního stromečku.

Výroba originálních vánočních ozdob na stromeček

Víte, že ozdoby nemusí být jen skleněné, ale třeba z přírodních materiálů?

Jednoduché a rychlé vánoční ozdoby z přírodnin

Nasbírali jste si přes rok nějakou tu šišku nebo bukvice? Vyrobte si vánoční dekoraci.

Jak si zrenovovat staré vánoční ozdoby

Jak vylepšit okoukané vánoční koule a dát jim doslova nový kabátek?

Tradice zdobení vánočních stromků

Tradice zdobení vánočních stromků

Vánoční dekorace

Trendy ve vánoční výzdobě.

ČTĚTE DÁLE

Příprava štědrovečerní tabule v moderním duchu i tradičně
Příprava štědrovečerní tabule v moderním duchu i tradičně

Vánoce

Štědrovečerní menu je klíčovým prvkem vánočních oslav, kdy rodiny a přátelé usedají ke společnému stolu, aby spolu sdíleli radostné chvíle a lahodné pokrmy.

Minimalistickým Vánocům bude slušet minimalistická dekorace
Minimalistickým Vánocům bude slušet minimalistická dekorace

Vánoce

I když nejsme vyznavači dekorací, minimalistická vánoční výzdoba nás může těšit celé vánoční svátky. Vánoce mohou vonět i zdobit zároveň.

Nápady na zdobení vánočního stromečku. Trendy pro tento rok
Nápady na zdobení vánočního stromečku. Trendy pro tento rok

Vánoce

Zdobení vánočního stromu je každoročně spojeno s otázkou, jak ho letos vyzdobit, aby se hodil do moderního interiéru? Tradičně, nebo podle posledních trendů?

Nechte se inspirovat na Vánoce
Nechte se inspirovat na Vánoce

Vánoce

Vánoce jsou svátky rodinných setkání, ale i dobrého jídla a pití. Jaký si zvolit trendy jídelní set pro letošní Vánoce, aby byl přímo pro vás?

Užijte si svátky v duchu pohádkové romantiky
Užijte si svátky v duchu pohádkové romantiky

Vánoce

Trendem jsou o vánočních svátcích i barvy Festive Ballroom. Pokud si chcete užít svátky ve stylu romantiky, pohádek a něžných barev, je to pro vás to pravé.

Kousek voňavého jehličí využijete pro výrobu svícnu
Kousek voňavého jehličí využijete pro výrobu svícnu

Vánoce

Svícen z tisu nám přinese do interiéru kousek přírody, a to nejen díky zelené barvě, ale také díky vůni, která se z větviček bude linout.

Vánoční dekorace oken moderně i udržitelně
Vánoční dekorace oken moderně i udržitelně

Vánoce

Vánoční dekorace oken z přírodních materiálů jsou vkusnější než jásavě barevní sobi, Santové a další dekorace, které si v podstatě na dekorace jen hrají.

Oblékněte si ložnici do vánočního stylu
Oblékněte si ložnici do vánočního stylu

Vánoce

Vánoční atmosféru může navodit v ložnici slavnostní povlečení, které může být v zajímavých vzorech i barvách doplněné o vánoční doplňky.

Na vánoční stůl patří živé květiny
Na vánoční stůl patří živé květiny

Vánoce

Vánoční aranžmá z růží můžeme umístit do obyčejné papírové krabice. Přinášíme tip, jak vyrobit dekoraci, která vydrží svěží po téměř celý advent.

Vdechněte interiéru o svátcích nádech elegance
Vdechněte interiéru o svátcích nádech elegance

Vánoce

Jedním ze stylů, které vévodí letošním svátkům, je vánoční styl All About Stars. Co s sebou přináší? Jsou to typické barvy i styl, které můžou vládnout i u vás.

Vytvořte si doma pohádkové Vánoce
Vytvořte si doma pohádkové Vánoce

Vánoce

Pohádkový les je jedinečný vánoční trend, který se inspiruje pohádkami. Máte i vy chuť vrátit se do svého dětství, jen nevíte jak? Poradíme vám.

O Vánocích ozdobte stůl dekorací z živých květin
O Vánocích ozdobte stůl dekorací z živých květin

Vánoce

Vánoční dekorace z růží ozdobí stůl po téměř celý advent. Výroba přitom není složitá, není potřeba ani mnoho materiálu. Zde je návod na výrobu.