Home office plný pohody a spokojenosti

Nejrůznější domácí pracovní zákoutí a kouty i celé pracovny se staly v posledních letech místy, kde pobýváme více, než jsme bývali zvyklí. A protože jsme v domácím prostředí, můžeme si je naprosto svobodně přizpůsobit svému vkusu, abychom se v nich cítili co nejlépe.

Domácí pracovní zákoutí potřebuje uvolněnější atmosféru, než jaká panuje ve velké kanceláři
Domácí pracovní zákoutí potřebuje uvolněnější atmosféru, než jaký panuje ve velké kanceláři (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Domácí pracovní zákoutí podle vlastních představ

Pracovní zákoutí uprostřed našeho domova by mělo vyzařovat pohodu, protože nám nikdo nebrání, abychom si ho zařídili podle svých potřeb. To je nesporná výhoda oproti velkým kancelářím, které jsou příliš svázány firemními a společenskými normami. Nicméně jedno mají oba typy pracovních prostor společné: měly by být dostatečně a správně osvětlené, abychom si neničili oči, a nábytek by měl být ergonomický a pohodlný, aby netrpěla naše pohybová soustava.

Ale to, jak bude náš „home office koutek“ vypadat, je už zcela na nás – někdo má rád i v domácím prostředí trochu strohý „úřední“ pořádek, někdo si zase rád užije uvolněné bohémské atmosféry. Podstatné je, aby se nám dobře pracovalo a cítili jsme se uvolněně a spokojeně.

Úložné kontejnery nejsou jen úložiště

Při většině pracovních činností se časem začnou hromadit staré dokumenty, podklady, účty a podobné drobné tiskoviny. Než aby se válely po stole, případně i pod ním, je pro ně lepší najít vhodný a dobře dostupný úložný prostor. Vedle klasických poliček a skříněk je tu ale možnost pohrát si s krabicemi, pojízdnými kontejnery a přenosnými přihrádkami. Na trhu jich je pestrý výběr a většina z nich není jen jednoúčelovým úložištěm, ale plní i další funkce, včetně té estetické.

Nápadité úložné prostory v podobě různých boxů, šanonů a vtipných skříněk je pro domácí home office to pravé
Nápadité úložné prostory v podobě různých boxů, šanonů a vtipných skříněk je pro domácí home office to pravé (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Útulnou atmosféru v pracovním zákoutí vytvoří i veselé žaluzie na okně, malé relaxační křesílko nebo pohovka, obrázky a nástěnky na zdech či drobné dekorativní předměty na poličkách. Pod pracovní stůl patří jednoduchý kobereček, který bychom neměli zavrhovat ani v případě, že nejsme příznivci koberců. Při dlouhém sezení totiž často prochladnou nohy, takže i v centrálně vytápěných bytech přijde občas vhod trocha té tepelné izolace.

Pracovní zákoutí potřebuje zeleň

Lampičky a stojací lampy jsou dalším prvkem, který nám nejen dobře slouží, ale dotváří rovněž celkovou atmosféru. Pokud to jen trochu jde, pracovní zákoutí umístíme co nejblíž přirozenému světlu. Ale když se setmí, nebo když se musíme smířit s tím, že pracovna je zkrátka nedostatečně osvětlená, potřebujeme světlo umělé.

V pracovním koutku mají své místo světlo, pohodlný nábytek a také zeleň
V pracovním koutku mají své místo světlo, pohodlný nábytek a také zeleň (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Skutečnými kouzelníky, díky nimž se i to nejmenší pracovní zákoutí promění v příjemný prostor, kde se budeme cítit dobře a plni energie, jsou pokojové květiny. Ty totiž nejen zdobí, ale pohled na ně uleví unaveným očím. Zároveň fungují jako přirozené čističky vzduchu, v čemž jsou naprostými mistry třeba aloe, kapradina ledviník nebo zelenec.

Zdroj informací: www.atmosfera.bellarose.cz, www.vseprobydleni.cz 

Publikováno: před 1 měsícem, Autor: Romana Slaninová

Mohlo by vás dále zajímat

Na návštěvě u Saši Rašilova

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Na návštěvě u herce Saši Rašilova, který, co se materiálu týče, klade důraz na využití dřeva.

Rekonstrukce rodinného domu

Ukázka rekonstrukce rodinného domu společně se zahradou šetrně a zajímavě.

Renovace staršího bytu

Podívejte se, jak lze s citem a originalitou přestavět starý pražský byt.

Systém závěsné police pro rostliny

Závěsné police pro rostliny vám ušetří spoustu místa a udělají radost vodním želvám.

Využití křovinořezu

Ukázka práce s křovinořezem, který lze použít například i na prořezávání stromů

Návštěva netradiční městské zahrady

Asi bude překvapením, že i uprostřed města se může objevit zahrada, která se vymyká klasickým městským zahradám. A přeci do města také patří.

ČTĚTE DÁLE

Okouzlil vás severský styl? Vsadili jste na správnou kartu
Okouzlil vás severský styl? Vsadili jste na správnou kartu

Interiér

Severský styl interiéru je ideální volbou pro ty, kteří preferují čisté linie, funkčnost a přirozenou krásu. Je oblíben díky svému minimalistickému přístupu.

Tip na deštivé odpoledne: Pohrajte si textiliemi
Tip na deštivé odpoledne: Pohrajte si textiliemi

Interiér

Možná nepatříte mezi ty, kteří se vyžívají v neustálých proměnách vlastního domova, ale mírná změna občas nezaškodí, co říkáte? Obětujte třeba deštivou sobotu.

Napodobenina, nebo originál? Většinou to na první pohled ani nepoznáte
Napodobenina, nebo originál? Většinou to na první pohled ani nepoznáte

Interiér

Dnes se klade důraz na originalitu a jedinečnost. Jedním z nejlepších způsobů je využití originálních uměleckých děl a designových prvků.

Toužíte mít doma šatnu? Poradíme vám, jak ji vytvořit i jak ji uspořádat
Toužíte mít doma šatnu? Poradíme vám, jak ji vytvořit i jak ji uspořádat

Interiér

Šatna je důležitou součástí domova – nejen poskytuje prostor pro uložení oblečení, ale může sloužit i jako multifunkční místo pro organizaci a uskladnění věcí.

Jak si udělat levandulové dekorace
Jak si udělat levandulové dekorace

Interiér

Kromě toho, že je levandule oblíbenou rostlinou v zahradách, její stonky se používají v interiérových dekoracích a její nádherná vůně provoní každý prostor.

Ložnice jako na zámku
Ložnice jako na zámku

Interiér

Možná jste zatoužili po nádherně zařízené ložnici. I mnoho známých osobností si svá luxusní sídla vybavilo nábytkem v zámeckém stylu.

Upcyklujete? Možná to ani nevíte
Upcyklujete? Možná to ani nevíte

Interiér

Upcyklace je kreativní a ekologický způsob, jak dát starým věcem nový život. Místo aby končily na skládce, mohou být přeměněny na něco užitečného a krásného.

Praktické tipy, jak doma přežít letní vedra
Praktické tipy, jak doma přežít letní vedra

Interiér

Léto přináší slunce, teplo i horka, což může být pro mnohé výzvou, zejména pokud nemají možnosti ochlazení. V takových případech může být klimatizace záchranou.

Jak si udělat dekorace – ptačí budky
Jak si udělat dekorace – ptačí budky

Interiér

Jaro klepe na dveře a my se ho už nemůžeme dočkat. Zkoušíme ho tedy přivolat různými symboly jara – ranými cibulovinami, kočičkami ve váze nebo rozličnými dekoracemi. Zkuste si podle našeho návodu vyrobit něžné ptačí budky, které můžete zavěsit na okno.

Dekorujte ložnici pomocí povlečení. Víme, co teď frčí!
Dekorujte ložnici pomocí povlečení. Víme, co teď frčí!

Interiér

Napadlo vás někdy, že právě povlečení je tou nejproměnlivější a zároveň nejvýraznější dekorací v ložnici? Upoutává na sebe pozornost, protože zabírá poměrně velkou plochu, a přitom se dá snadno přizpůsobit náladě, ročnímu období i ostatnímu zařízení místnosti. A nabídka je opravdu široká. To se týká nejen barevných kombinací, ale i použitých materiálů.

Home office plný pohody a spokojenosti
Home office plný pohody a spokojenosti

Interiér

Pracovní zákoutí i velké pracovny, které si zařizujeme doma, si můžeme přizpůsobit svým potřebám a našemu vkusu, takže se v něm budeme cítit skvěle.

Udělejte si čas na kávu a pořádně si ji vychutnejte v jedinečném interiéru
Udělejte si čas na kávu a pořádně si ji vychutnejte v jedinečném interiéru

Interiér

Pauza na kávu čili fika je fenomén o tom, jak si Švédové užívají svou siestu. A jak se odráží v samotném interiéru? Pojďte se podívat a inspirovat.