Udělejte si doma pohodlí

Domov je tam, kde se cítíme příjemně a uvolněně, máme tam své blízké a užíváme si každou chvíli, kdy tam jsme. Nejsou to jen holé stěny a studená podlaha, jde o místo, které si přizpůsobíme svým potřebám a představám.

Udělejte si doma pohodlí, zdroj: Pixabay
Udělejte si doma pohodlí (Zdroj: Pixabay)

Jak by domov měl vypadat?

Každý máme jiný domov, někdo bydlí v pronajatém bytě, jiný se může těšit z vlastního domku se zahradou. Ať tak, či tak, na pohodlí bychom rezignovat neměli. Domov je naším útočištěm, sem se za každé situace rádi vracíme.

Centrem každého domova je útulná kuchyně, kde vznikají ta nejlepší jídla, a obývací pokoj. V něm by neměla chybět pohodlná sedací souprava a obývací stěna, do které uložíme to, co nemá být na první pohled vidět, a na ni naopak vystavíme fotky a další věci, na kterých nám záleží. I takové drobnosti přispějí k tomu, abychom se doma cítili opravdu doma. A co dál?

Doma toužíme i po teple

A to doslova. Zejména v zimě se rádi posadíme před topení, které příjemně hřeje, oceníme ho ale i během jarních nebo podzimních chladnějších večerů. Někdo vsadí na plyn, jiný na topení elektřinou, poslední dobou jsou ale stále oblíbenější krby a krbová kamna. Není se čemu divit, energie nejsou zrovna nejlepší, dřevo je na tom o poznání líp. Když se navíc večer můžeme zaposlouchat do zvuků praskajícího dřeva a sledovat plápolající plamínek, zahřeje nás to i na duši.

Udělejte si doma pohodlí
Udělejte si doma pohodlí (Zdroj: Pixabay)

Víte, že kromě klasických krbových kamen si můžete pořídit i stylová kachlová kamna, která vás možná přenesou o pár let zpět, na chalupu, kde jste v dětství strávili nejedny prázdniny? Hitem dnešní doby pak jsou peletová kamna, do kterých nemusíte neustále přikládat, stačí jednou za čas dosypat do zásobníku pelety a kamna si sama budou přikládat?

Domov není jen interiér, ale i exteriér

Co si budeme povídat, doma je fajn, ale v létě naše srdce touží po čerstvém vzduchu. Kdo má zahrádku, ten může jásat, nemusí totiž nikam vyrážet, klidně může zůstat doma, sednout si na terasu nebo k bazénu a užívat si.

Aby idylka ale byla dokonalá, je třeba myslet na ochranu proti sluníčku, které sem tam pálí opravdu dost. Řešením může být markýza, která vás před slunečními paprsky ochrání, a nejen vás. I podlahu posezení a jeho vybavení. Podlaha nebude do chodidel tolik pálit, takže bez obav můžete chodit bosky, a zahradní nábytek vám dlouho vydrží krásný. Sluníčko ho nevybělí.

Víte, že taková markýza může mít několik podob? Pořídit si ji můžete jak na terasu, tak na balkon, design plachty si navíc přizpůsobíte svým představám.

Publikováno: před 1 měsícem, Autor: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat

13. díl: Ondřej Šplíchal - kamnář - TV verze

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Stará auta, staré blues ale především stará kamna, to je Ondrův šálek kávy a hlavně všechny tyto krásné věci probouzí k životu a dokáže jimi ohromovat i současnou generaci.

Krbová kamna

Krbová kamna

Péče o krby a kamna před zimou

Péče o krby a kamna před zimou

Karlozor a začarovaný kruh - budou první kamna nebo komín?

Na stavbě jsme řešili zajímavou posloupnost prací. Kamnář povídá, nainstaluju vám kamna, ale nejdřív udělejte vložku do komína. Komínáři zase na to, nejdřív kamna, pak vložka bude.

Jak vybrat kamna

Pan Tomáš Sádecký vysvětluje, jak vybrat správná kamna a jakou jim dávat pravidelnou údržbu.

ČTĚTE DÁLE

Víte, kam vyhodit CD, toner a další kancelářské odpady?
Víte, kam vyhodit CD, toner a další kancelářské odpady?

Komerční prezentace

Tonery, které používáme v tiskárnách, a ostatní kancelářský odpad mohou mít významný dopad na životní prostředí, pokud nejsou správně recyklovány.

10 tipů, jak zvládnout rekonstrukci kuchyně
10 tipů, jak zvládnout rekonstrukci kuchyně

Komerční prezentace

Rekonstrukce kuchyně je vzrušujícím, ale náročným projektem, který může zásadně změnit srdce vašeho domova. Víte, jak ji správně naplánovat?