Zahrada na stěně bude originální dekorací

Potrpíte si na originální dekorace? Pak vás určitě zaujmou rozličné kreace se zelenými rostlinami, jimiž oživíte svou kuchyň, obývák nebo třeba i koupelnu. Trendem moderní domácnosti jsou zahrady na stěně.

Trendem moderní domácnosti je zahrada na stěně
Trendem moderní domácnosti je zahrada na stěně (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Jaké jsou trendy moderní domácnosti? Zahrady na stěně!

Bez krásných pokojových květin se neobejde žádná trendy moderní domácnost. Zelené rostliny si však nemusíte sázet jen do květináčů, které pak postavíte na zem nebo poličky. Vyzkoušejte zajímavější varianty, jakou jsou obrazy z rostlin, magnetické květináče nebo vertikální zahrady. Vytvořte si vlastní zahradu na stěně.

Osázejte si obrazy z rostlin

Jedná se o originální doplněk každého interiéru, který vám připraví odborník na zakázku nebo si ho můžete osázet sami. Stačí, když si opatříte nosný díl, který vyplníte substrátem. Nejlepší je přírodní lehký substrát, který dobře udržuje rostliny ve vlhku. Výborně totiž saje vodu a rostliny nemusíte tak často zalévat.

Substrát drží v obrazu pomocí textilie nebo drátěné sítě. Modul je po stranách překryt boky rámu. Ten si můžete vybrat podle toho, jaký se hodí do vašeho interiéru či prostě jaký se vám líbí. Většinou se vyrábí v dekoru dřeva, černé nebo bílé barvě. Nejoblíbenější je asi ten bílý, protože v něm zelené květiny krásně vyniknou. Horní část obrazu je nahoře otevřená, abyste ho mohli pohodlně zalévat. Na spodní straně je výpustný ventil, který vám umožní vypustit vodu, pokud je obraz přelitý.

Osázejte si obrazy z rostlin
Osázejte si obrazy z rostlin (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Trendem moderní domácnosti jsou magnetické květináče

Trendem moderní domácnosti je šetřit místo. Řešením nejsou jen poličky, ale třeba i různobarevné magnetické květináče. Využijete je všude, kde máte nebo kam můžete připevnit kovovou plochu. Potom potřebujete už jen magnetickou podložku s květináčem, do kterého můžete podle své fantazie zasázet bylinky nebo oblíbené květiny. Ale jejich funkce tím rozhodně není omezená. Využijete je třeba i v kuchyni na vařečky a naběračky nebo v dětském pokoji do nich můžete dát rozházené pastelky nebo tužky. Hodí se i do koupelny na zubní kartáčky nebo hřebeny.

Originální zahrada na stěně

Zahrady na stěně vám přináší potěšení po celý rok. Jedná se totiž o speciální instalace živých rostlin na stěnu. Jsou sázeny s konkrétním výtvarným záměrem a s jejich pomocí se má dosáhnout určité plastičnosti obrazu. Dokonce mohou být tvarovány podle dispozic interiéru. Nemusí být tedy pouze obdélníkové a přes celou stěnu, ale můžete je umístit třeba až u stropu. Výsledek je pak samozřejmě velice atraktivní.

Zahrady na stěně vám přináší potěšení po celý rok
Zahrady na stěně vám přináší potěšení po celý rok (Zdroj: Gardens zahradní architektura)

Bohužel jejich údržba je poměrně náročná. Nespočívá totiž jen v zalévání. Vlhkost zajišťuje závlahový systém, do něhož je doplňována voda buď manuálně, nebo automaticky. Rostliny je nutné také pravidelně prostřihávat. Kontrolovat se musí také výskyt škůdců a choroby rostlin, které je třeba už v zárodku začít léčit. Nejlepším řešením je proto využití specializovaných služeb různých zahradnických „servisů“.

Text: Ivana Kukalová

Publikováno: před 2 týdny, Autor: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat

Držák na kuchyňské nože

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Magnetický držák na kuchyňské nože

Jehelníček s trikem

Jak si vyrobit designový jehelníček?

Jak si vyrobit magnetický držák na nože do kuchyně

Návod na výrobu kuchyňského magnetického držáku do kuchyně

Výroba magnetického kladiva

Rychlá a snadná výroba magnetického kladiva

Tabule

DIY

Jak pověsit záclony

Pověsit závěsy a záclony na okno může být pro mnoho lidí problémem. Zkuste je nahradit zajímavou alternativou v podobě římských rolet či japonských posuvných stěn.

ČTĚTE DÁLE

Vytvořte si svůj rodinný strom života
Vytvořte si svůj rodinný strom života

Interiér

S blížícím se příchodem podzimních a zimních svátků má řada z nás nutkání intenzivněji myslet na své blízké. Dny se krátí, hladina rtuti na teploměru neúprosně klesá, ale vzpomínka na chvíle strávené s rodinou zahřeje i v těch nejtužších mrazech. Tak proč nemít své milované pořád na očích?

Vytvořte si malované kachličky s dětskými motivy
Vytvořte si malované kachličky s dětskými motivy

Interiér

Dětskými kachlíky s barevnými motivy můžeme vyzdobit třeba dětský pokojíček nebo koutek v koupelně. Zkuste si kachlíky vyrobit sami.

Používáte ve svém interiéru dekorační textilie? Jaké jsou trendy?
Používáte ve svém interiéru dekorační textilie? Jaké jsou trendy?

Interiér

Dekorační textilie dokážou výrazně ovlivnit celkovou atmosféru v každé místnosti, a proto je nutné jim věnovat náležitou pozornost. Jaké jsou současné trendy?

Stříbrný dekor ozvláštní každý interiér
Stříbrný dekor ozvláštní každý interiér

Interiér

Stříbrné odstíny jsou vděčným ozvláštněním všech typů interiérů. Může se jednak jak starožitný stříbrný servis, tak i o nerezový konferenční stolek či obrazový rámeček nebo dokonce vodovodní baterii. Stříbrná se tedy hodí nejen do jídelny, obývacího pokoje či ložnice, ale i do koupelny a kuchyně.

Jaký je život na kolečkách v luxusní maringotce?
Jaký je život na kolečkách v luxusní maringotce?

Interiér

Chtěli byste svůj život trávit v maringotce? Dříve se hledělo na kočovníky s opovržením, dnes jde o moderní životní styl. Život na kolečkách může být luxus.

Vytvořte krásný prostor pro děti školou povinné
Vytvořte krásný prostor pro děti školou povinné

Interiér

S věkem přichází nové potřeby. Je tomu tak při výběru oblečení nebo u uspořádání pokoje pro školáka. Máme pro vás pár tipů, jak takový pokojíček vylepšit.

Toužíte po sluníčku? Vytvořte si z terasy letní obývák!
Toužíte po sluníčku? Vytvořte si z terasy letní obývák!

Interiér

Máte u bytu či domu pěknou velkou terasu? Pak vám nic nebrání v tom se na ni na léto tak trochu přestěhovat. Z terasy si vytvořte letní obývací pokoj.

Zahrada na stěně bude originální dekorací
Zahrada na stěně bude originální dekorací

Interiér

Potrpíte si na originální dekorace? Pak vás určitě zaujmou rozličné kreace se zelenými rostlinami, jimiž oživíte svou kuchyň, obývák nebo třeba i koupelnu.

Designové lustry dominují každé místnosti
Designové lustry dominují každé místnosti

Interiér

Příjemná pohoda v interiéru hodně souvisí se světlem. A to nejen s tím přirozeným, které do něj dopadá během dne, ale také s tím umělým, které můžete sami ovlivnit. Prostě vhodně vybraná a umístěná svítidla se ve finále značně podepíšou vyznění celého prostoru. A stále platí, že místnosti prostě dominuje především lustr.

Renovace vany? Nebo raději vanu novou?
Renovace vany? Nebo raději vanu novou?

Interiér

Koupání se ve vaně je stále oblíbené. Když je vana stará, tak co s ní? Jsou dvě možnosti. Renovace vany nebo pořízení vany nové. Záleží, do čeho se pustíte.

Moderní stolování? Kameninové nádobí, barevné příbory a černá barva
Moderní stolování? Kameninové nádobí, barevné příbory a černá barva

Interiér

Kolik talířů, misek a dalších kusů potřebujete? Jaká je vaše finanční představa o novém stolním nádobí? Při výběru jídelní soupravy zvažte několik faktorů.

6 tipů, jak proměnit tmavou chodbu na útulnou předsíň
6 tipů, jak proměnit tmavou chodbu na útulnou předsíň

Interiér

Předsíň je vizitkou vašeho domova a zaslouží si stejnou péči a pozornost jako ostatní místnosti. Nechte svou kreativitu volně plynout.