Nechte se inspirovat na Vánoce

Přemýšlíte nad tím, jak co nejlépe vyzdobit slavnostní stůl na Štědrý večer a další vánoční svátky? Trendy jídelní set můžete zvolit podle toho, kde budete letošní vánoční svátky slavit. Někteří zvolí klasiku a budou je slavit v kruhu rodiny doma, ale někteří zvolí slavnostní hostinu na chatě či chalupě. Podle toho si můžete vybrat styl, který se vám nejvíce líbí, a my vám s tím poradíme.

Trendy jídelní set je vrcholem vánočních příprav (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Trendy jídelní set je vrcholem vánočních příprav (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Trendy jídelní set

Styly kuchyňských servisů mohou být rozděleny podle dané příležitosti nebo také místa, kde budou sloužit svému účelu. Všechny tyto sety se dají pořídit v různých designech a v barevných provedeních, rovněž s různými vánočními motivy. Výběr trendy jídelního setu pro letošní svátky může být vhodnou změnou vašich zažitých zvyklostí. Při výběru berte v potaz i menu, které budete pro slavnostní příležitost připravovat. Ti z vás, kteří nechcete investovat vysoké částky za nové sety, můžete ty stávající jen obohatit o pár maličkostí a detailů a vytvořit si tak zajímavý slavnostní set, se kterým budete jistě spokojeni. Nezapomeňte na skleničky na nápoje a sadu příborů, které se vám k jídelnímu setu budou hodit.

Trendy jídelní set stačí jen dozdobit  

Nechcete investovat vysoké částky do nového jídelního servisu? Vyzdobte jídelní stůl trendy jídelním setem, který máte doma. Stačí jen ten stávající opatřit o drobné doplňky v podobě živých větviček jehličí, ideální bude cypřiš nebo jedlové či smrkové větvičky, které nemají tak dlouhé jehlice jako borovicové větvičky. Pokud jej dozdobíte barevnou stužkou nebo malou ozdobou, bude jídelní set zajímavě vypadat a zároveň bude designově jedinečný. Vhodně složený papírový ubrousek může vytvořit rovněž to správné vánoční kouzlo.

Živá větvička vykouzlí jedinečný trendy jídelní set
Živá větvička vykouzlí jedinečný trendy jídelní set (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Klasické trendy jídelní sety

V rozličných obchodech jsou k dostání jídelní sety, pro které jsou typické talíře nejen mělké na hlavní chod, ale i hluboké na oblíbenou vánoční polévku. Nezapomeňte na talířky na typické moučníky a vánoční cukroví. Velká mísa bude vhodná na bramborový salát. Krásně bude působit servírovaná oblíbená polévka v polévkové míse s poklicí. Výhodou těchto setů je jejich pořizovací cena a variabilita.

Velikost sady si zvolíte podle počtu osob, které s vámi budu vánoční svátky slavit. Vhodné jsou jednobarevné varianty, které využijete i při jiných příležitostech. Z barev volte bílou, červenou nebo zelenou. Jiný jídelní set vybírejte pro domov a stylově jiný na chatu či chalupu. Ke klasickému jídelnímu setu jsou vhodné nápojové sety vyrobené s čirého nebo recyklovaného skla, ze kterých si vychutnáte nejen studený nápoj na přípitek, ale třeba i horké svařené víno.    

Velmi trendy je zelená barva vánočního jídelního setu
Velmi trendy je zelená barva vánočního jídelního setu (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Ručně vyráběný trendy jídelní set

Ti z vás, kteří chtějí výraznou změnu, si mohou jako nový trendy jídelní set zvolit ručně vyráběný, který je z kvalitního porcelánu. Takový set je znakem elegance a kvality, která může být vhodnou investicí, kterou využijte při oslavách vánočních svátků s vašimi blízkými po řadu let. Jeho nevýhodou bude vyšší pořizovací cena. Klasická ruční výroba se u těchto servisů snoubí s novými trendy a moderní technologií výroby. Kolekce jsou inspirovány například vánočními perníčky nebo jinými oblíbenými vánočními motivy.

Mnohdy si je můžete nechat dozdobit vlastním monogramem. K typickým vánočním barvám patří sytě červená, bílá, zelená nebo barva slonové kosti, která působí hřejivě a umocňuje sváteční atmosféru. Zvolte si domácí porcelán, který chcete využit nejen o Vánocích, ale při jiných slavnostních příležitostech. Můžete se inspirovat zlatou nebo moderní platinovou kolekcí. Krásně bude vypadat i set se zlatým vzorem na porcelánu v barvě slonové kosti. I tyto kolekce mohou být ozdobeny decentním monogramem.

K ručně vyráběnému jídelnímu setu se bude hodit i kvalitní nápojový servis na alkoholické i nealkoholické nápoje, který využijete i u jiných slavnostních příležitostí. Sklenice mohou být vyrobeny z čirého nebo broušeného skla. Set nezapomeňte doplnit o praktické doplňky, díky kterým si pochutnáte na horké čokoládě, a z patrového talíře si můžete vychutnávat vánoční cukroví.

Zdroj informací: rudolfkampf.cz; favi.cz

Publikováno: před 3 měsíci, Autor: Šárka Miškovská

Mohlo by vás dále zajímat

Pěstování a množení Anturií

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Mgr. Jiří Haager představuje Anturii, její pěstování a množení.

Zámek Nové Hrady-zahrada

Již jsme nahlédli do obytné části Nových Hradů. V následující reportáži se podíváme do zahrady

Anýzový čaj proti nadýmání

Jak si uvařit anýzový čaj?

Údržba velkých travnatých ploch

Jak udržovat travnaté plochy.

Lavička z dřevěných židlí

Výroba lavičky ze židlí

ČTĚTE DÁLE

Příprava štědrovečerní tabule v moderním duchu i tradičně
Příprava štědrovečerní tabule v moderním duchu i tradičně

Vánoce

Štědrovečerní menu je klíčovým prvkem vánočních oslav, kdy rodiny a přátelé usedají ke společnému stolu, aby spolu sdíleli radostné chvíle a lahodné pokrmy.

Minimalistickým Vánocům bude slušet minimalistická dekorace
Minimalistickým Vánocům bude slušet minimalistická dekorace

Vánoce

I když nejsme vyznavači dekorací, minimalistická vánoční výzdoba nás může těšit celé vánoční svátky. Vánoce mohou vonět i zdobit zároveň.

Nápady na zdobení vánočního stromečku. Trendy pro tento rok
Nápady na zdobení vánočního stromečku. Trendy pro tento rok

Vánoce

Zdobení vánočního stromu je každoročně spojeno s otázkou, jak ho letos vyzdobit, aby se hodil do moderního interiéru? Tradičně, nebo podle posledních trendů?

Nechte se inspirovat na Vánoce
Nechte se inspirovat na Vánoce

Vánoce

Vánoce jsou svátky rodinných setkání, ale i dobrého jídla a pití. Jaký si zvolit trendy jídelní set pro letošní Vánoce, aby byl přímo pro vás?

Užijte si svátky v duchu pohádkové romantiky
Užijte si svátky v duchu pohádkové romantiky

Vánoce

Trendem jsou o vánočních svátcích i barvy Festive Ballroom. Pokud si chcete užít svátky ve stylu romantiky, pohádek a něžných barev, je to pro vás to pravé.

Kousek voňavého jehličí využijete pro výrobu svícnu
Kousek voňavého jehličí využijete pro výrobu svícnu

Vánoce

Svícen z tisu nám přinese do interiéru kousek přírody, a to nejen díky zelené barvě, ale také díky vůni, která se z větviček bude linout.

Vánoční dekorace oken moderně i udržitelně
Vánoční dekorace oken moderně i udržitelně

Vánoce

Vánoční dekorace oken z přírodních materiálů jsou vkusnější než jásavě barevní sobi, Santové a další dekorace, které si v podstatě na dekorace jen hrají.

Oblékněte si ložnici do vánočního stylu
Oblékněte si ložnici do vánočního stylu

Vánoce

Vánoční atmosféru může navodit v ložnici slavnostní povlečení, které může být v zajímavých vzorech i barvách doplněné o vánoční doplňky.

Na vánoční stůl patří živé květiny
Na vánoční stůl patří živé květiny

Vánoce

Vánoční aranžmá z růží můžeme umístit do obyčejné papírové krabice. Přinášíme tip, jak vyrobit dekoraci, která vydrží svěží po téměř celý advent.

Vdechněte interiéru o svátcích nádech elegance
Vdechněte interiéru o svátcích nádech elegance

Vánoce

Jedním ze stylů, které vévodí letošním svátkům, je vánoční styl All About Stars. Co s sebou přináší? Jsou to typické barvy i styl, které můžou vládnout i u vás.

Vytvořte si doma pohádkové Vánoce
Vytvořte si doma pohádkové Vánoce

Vánoce

Pohádkový les je jedinečný vánoční trend, který se inspiruje pohádkami. Máte i vy chuť vrátit se do svého dětství, jen nevíte jak? Poradíme vám.

O Vánocích ozdobte stůl dekorací z živých květin
O Vánocích ozdobte stůl dekorací z živých květin

Vánoce

Vánoční dekorace z růží ozdobí stůl po téměř celý advent. Výroba přitom není složitá, není potřeba ani mnoho materiálu. Zde je návod na výrobu.