Vestavné spotřebiče v kuchyni

Každý, kdo zařizuje svou kuchyň, jistě dbá na to, aby spotřebiče, které do ní umístí, byly nejen praktické, efektní a stylové, ale hlavně úsporné. Takže než vyrazíte na nákupy, zkontrolujte, jak dalece se liší vaše představy o úspornosti těchto spotřebičů od skutečnosti.

119142-1100x618.jpg Celá galerie 7 Zdroj: archiv redakce

K nejčastěji využívaným vestavným spotřebičům v kuchyních patří myčky, pečící trouby, lednice, indukční varné desky a nově k nim lze zařadit i například zabudované kávovary.

Stále hledáme ty nejefektivnější způsoby vaření. V tomto ohledu se jeví být nejúspornějším při podání nejvyššího výkonu indukce.  Ti, kdo již měli tu možnost a vyzkoušeli si vaření na indukčních deskách, jistě poznali, že je to opravdu nejrychlejší způsob vaření.  Indukce je tou nejrychlejší formou energie na současném trhu.  Indukční desky mají devadesátiprocentní účinnost. Pro srovnání uveďme, že sklokeramické desky mají účinnost padesát pět procent a plyn pouze padesát. Navíc je tu další výhoda indukčních desek, odkápnuté jídlo zde nepřilne k povrchu, jelikož oblast okolo hrnce či pánve zůstává chladná.

Jedna trouba je dnes obvykle málo, takže v kurzu jsou i kromě klasické, ještě trouby parní anebo kombinované. Dnes již nesídlí pouze v přízemí linek, ale u moderních vestaveb je umožněno i jejich vložení do horních pater, kde je jejich obsluha pro nás mnohdy opravdu pohodlnější.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Chcete se stravovat zdravěji? Pak jistě oceníte mezi vestavnými spotřebičiparní troubu.  Pečení pomocí páry se dnes považuje za nejšetrnější způsob přípravy pokrmů.  V jídle zůstávají přirozené tekutiny, zelenina neztrácí tolik potřebných vitamínů.

Mezi těmi nejnutnějšími spotřebiči, bez kterých si práci v kuchyni nedovede představit žádná hospodyňka, se poslední dobou objevují i takové, které nejsou nezbytně nutné, ale potěší. Už jste viděli zabudovaný kávovar? Potěší vás svým dokonale připraveným krémovým kapučínem nebo italským espresem. Na trhu jsou k dostání od firem Miele a Whirlpool jako poloautomatické kávovary.

Stálicí v našich kuchyních se již dávno staly automatické myčky nádobí. Do již hotových linek je pochopitelně jednodušší zakomponovat volně stojící typ. Dnes jsou již moderní kousky vestavné kuchyňské techniky spíše ty, které nejsou celé skryty očím a uschovány za dvířky kuchyňských linek.  Krásné designově propracované kousky by také bylo škoda uschovávat před zraky našimi i případných návštěv.

Kdo se zajímá o svět kuchyňské módy, jistě si již na našem trhu povšimnul mnoha novinek. Proč váhat a některou z nich nevyzkoušet právě u vás doma?

 

Mohlo by vás zajímat:

kuchyn-spotrebice9.jpg

Zdroj: archiv redakce Luxusní kuchyňské spotřebiče

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: johnlewis.com, silverlineappliances.com, specifier.com.au, lgnewsroom.com, kitchenindex.ie, metriskitchens.co.uk, colinandjustin.tv

17.5.2012 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist