I trouba může být inteligentní

Ať je kuchařka jakákoliv, výsledek dokáže pořádně ovlivnit hlavně trouba. Že znáte jen tu klasickou plynovou, ve které vám shořelo už několik sirek? Ale ne, dnešním troubám by se pro jejich vlastnosti dalo přezdívat i inteligentní.

136050-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Pokud s pečením teprve začínáte a pořádně nevíte, jestli zapnout horkovzdušnou troubu, klasickou nebo gril, do jaké polohy pekáč umístit, na jakou teplotu troubu vyhřát a jak dlouho péct, můžete zavolat o radu mamince nebo babičce. Nebo si můžete pořídit troubu, která udělá všechno za vás.

Chytré displeje

Nejnovější trouby bývají vybaveny displeji a termosondami a umožňují nastavit všechny potřebné atributy pečení. Některé jsou dokonce schopny zapamatovat si jednotlivé údaje vámi oblíbeného pokrmu, čímž vám ušetří práci.

Předkrm i moučník najednou

Na trhu jsou i trouby, které dokáží péct více pokrmů najednou. Jsou sice prostorově výraznější, nicméně do větších domácností jsou ideálním řešením a vynikajícím pomocníkem. Dokáží upéct předkrm, hlavní jídlo i moučník za rekordní čas, přičemž jednotlivé části od sebe oddělí tak, že rozhodně nemusíte mít strach z buchet s vůní vepřového na houbách.

Velká fotogalerie domácích spotřebičů

Trouby ve výšce

V dnešní době se rozmohl trend vestavěných spotřebičů umístěných ve výšce. Tady nabízejí výrobci i trouby s dvířky výklopnými do boku. To ocení zejména hospodyňky s nižším vzrůstem.

Spousta nových funkcí

Současné trouby nabízejí mnohdy místo klasických funkcí, jako je dnes už samozřejmý horkovzduch, pečení nebo gril, i funkce pro rozmrazování nebo kynutí. Novinkou je i pečení v páře, které dokáže udržet pokrm na povrchu křupavý, ale uvnitř přesto šťavnatý.

Pozor na cenu

Čím je trouba inteligentnější a čím více funkcemi oplývá, tím je samozřejmě dražší. Klasická trouba se třemi hlavními funkcemi stojí pod deset tisíc korun, ty vybavenější můžete pořídit i za padesát tisíc korun, přičemž je-li trouba vestavná, její cena se i o polovinu zvedne.

Martina Tlachová
Foto: Na doma, Whirlpool, Amica spotřebiče, Quantum, Elben

14.1.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist