Vestavné spotřebiče podle vašeho přání

Nabídka domácích spotřebičů s moderními funkcemi je dnes už tak široká, že pro běžného spotřebitele může být těžké se v nich orientovat. Na český trh míří stále nové a nové řady vestavných zařízení. Najdete v nich zejména vybavení pro vaření a pečení: varné desky, pečící trouby a digestoře. Za rozumnou cenu pořídíte celou škálu technologických řešení přesně podle individuálních potřeb.

Každý spotřebitel od domácích spotřebičů očekává, že mu pomohou ušetřit čas a úsilí svými konzistentními výkony. Důležité je také uživatelsky přívětivé a intuitivní ovládání výrobků, protože nikdo nechce studovat dlouhé návody. Moderní řady vestavných zařízení jsou uzpůsobeny přesně podle těchto požadavků. Sází na funkčnost, spolehlivost a efektivitu. Svým zákazníkům se snaží vyjít vstříc také svou variabilitou. Každý spotřebič je k dispozici v několika variantách, takže si každý snadno vybere kuchyňské řešení přesně podle svých potřeb.

Moderní jsou úsporné spotřebiče
Velkou úlevu rodinnému rozpočtu bezpochyby přinášejí spotřebiče s úsporným provozem. Právě nižší spotřeba energií bývá hlavním argumentem, proč si do domácnosti pořídit nové vybavení. Domácnost tak může ušetřit až 20 % energií oproti třídě B běžné u starších typů spotřebičů.

Velká fotogalerie domácích spotřebičů

Pečící trouby
Při výběru pečící trouby by si zákazník měl nejdříve ujasnit, jestli dává přednost elektrické nebo plynové variantě, a zda mu více vyhovuje kombinace trouby se sporákem či postačí samotná trouba. Od těchto požadavků se odvíjí i způsob ovládání. Podle svých potřeb hospodyně také volí trouby s pěti, šesti nebo osmi pečícími programy přizpůsobenými pro přípravu různých pokrmů. Samozřejmostí jsou programy s nízkou teplotou, které oceníte zejména při rozmrazování potravin nebo kynutí těsta. Moderní hospodyně ocení speciální nastavení – např. pro pečení pizzy, grilování nebo tzv. multilevel pro pečení v několika úrovních nad sebou. Ke každé troubě je samozřejmostí vybavení jako různé druhy plechů či nerezových mřížek.

Varné desky
V nabídce současného trhu jsou varné desky plynové, elektrické, ale i kombinované. Lze si zvolit počet vařičů (4-5) a také rozměry. Většina z nich má boční ovládání hned vedle desky, což je výhodné a bezpečné, zejména žijí-li v domácnosti také děti. Ovládání vařiče lze propojit s pečící troubou. Mřížky nad plynovým vařičem jsou od sebe vzdálené pouhý jeden centimetr, což znamená, že na vařič pohodlně postavíte i nádoby s malým průměrem dna – např. plechový hrneček nebo vařič na kávu. Novinkou je trojitý kruhový hořák s flexibilním použitím, který ohřeje vodu s 15% časovou úsporou.

Sklokeramická varná deska představuje v současnosti jedno z nejoblíbenějších řešení. Díky perfektně hladkému povrchu se výborně udržuje. Velkým přínosem je také její odolnost. Zůstává perfektně rovná, což představuje výhodu např. oproti elektrickým vařičům.

Oblibu spotřebitelů si v poslední době získávají indukční desky. Princip jejich fungování je založen na předávání tepla přímo do dna hrnce, nikoliv nejdříve na plotýnku a poté na hrnec jako je tomu u ostatních typů desek. Tím dochází k vysoké úspoře tepla. Desky se navíc umí přizpůsobit velikosti hrnce, takže nedochází k plýtvání energií okolo. Po vypnutí ploténky proto indukční deska rychle chladne, čímž se snižuje riziko popálení. K vaření na indukčních deskách budete potřebovat zvláštní druh nádobí se silnějším feromagnetickým dnem.

Čtěte také:

Co se víc vyplatí? Mýt nádobí v ruce nebo v myčce?

Je vám vedro? Klimatizujte!

Grilování v paneláku

Zdroj: Indesit.cz
foto:newsroom.electrolux.com, digsdigs.com, mcevoyandrowley.co.uk, designeast.eu, betterimprovement.com, thekitchendirectory.co.uk

20.7.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist