Růžová dekorace na stůl nejen pro romantiky

Růžové květiny nemusí být každému sympatické. Tuto barvu květin, kterou ocení většina romantiků, však můžeme doplnit dalšími druhy, které budou v kontrastu a sladký tón rozmělní. Pojďme se pustit do výroby květinové dekorace nejen pro milovníky barvy pink.

Růžové květiny se hodí pro snílka i energetického člověka
Růžové květiny se hodí pro snílka i energetického člověka (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depJ FOTKY - např. Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Růžové květiny symbolizují lásku a něžnost

Růžové květiny jsou květinami lásky. Růžová barva je v psychologii barev ovšem trochu nepřesná. Tato barva má mnoho odstínů, které mohou znázorňovat různé aspekty. Růžová je barva melancholická a sentimentální, jemnější odstíny jsou vhodné pro introverty, ovšem křiklavá pink spíš pro extroverty. My si dnes vytvoříme květinovou dekoraci z růžových květin, které můžete uzpůsobit momentální náladě. Protože co si budeme povídat. Někdy máme náladu být s lidmi a bavit se, jindy chceme být o samotě, uzavřeni do svého nitra. 

Co budeme na dekoraci potřebovat? 

  • květiny
  • vázu
  • nůžky
Z květin se budou hodit gerbery, tulipány a pomněnky
Z květin se budou hodit gerbery, tulipány a pomněnky (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depJ FOTKY - např. Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Vazbu z růžových květin můžeme umístit do vázy, která bude sama svým vzhledem nějak zajímavá. Popř. můžete zvolit obyčejnou sklenici, kterou vložíte do kameninového květináče. Improvizaci se meze nekladou. 

Stonky květin čerstvě seřízneme. Pokud budeme vyrábět vazbu, kterou umístíme do vody, nikoliv do aranžovací hmoty, musíme počítat s tím, že stonky jsou náchylné k uhnívání. Je potřeba pravidelně měnit vodu, do které můžete například vždy nalít ocet či citron. Dužnatým rostlinám se bude dařit především v ledové vodě. Zkuste do vody vhodit několik kostek ledu, které budete pravidelně doplňovat. Uvidíte, jak květinám prodloužíte život. 

Do vázy tedy postupně vložíme nejdříve tulipány. Věděli jste, že v řeči barev květin, tzv. květomluvě, je velký rozdíl ve významu různě barevných tulipánů? V našem případě růžový tulipán znamená náklonost, zdraví, ale vyjadřuje také gratulaci. Růžový tulipán můžete věnovat i mužům.

Nejdříve vložíme do vázy tulipány
Nejdříve vložíme do vázy tulipány (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depJ FOTKY - např. Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Dále umístíme gerbery. Gerbery jsou květiny plné života a barev. Mají hned několik významů. Především značí štěstí. Růžová gerbera značí úctu, uznání a obdiv k obdarovanému člověku. Ve spojení s tulipány tu máme kytici růžových květin, kterou můžete věnovat komukoliv za jeho úspěch. Pogratulujete mu a zároveň vyjádříte úctu k jeho výkonu. 

Postupně doplníme gerbery a pomněnky
Postupně doplníme gerbery a pomněnky (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depJ FOTKY - např. Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Celou kytici z růžových květin nakonec dozdobíte pomněnkami a zelenými snítkami. V případě zeleně můžete zvolit takové druhy, které mají drobné lístky, aby celý dojem pouze doplnily, ale nerušily. Místo drobných pomněnek můžete zvolit také konvalinky nebo nevěstin závoj. Ten se ale hodí spíš ke slavnostním vazbám, pro ty všednější je dobré zvolit méně kontrastní květiny. 

O dekoraci z růžových květin se pravidelně starejte. Čistá voda je nejlepší prevencí před vznikem hnilobných procesů. Není dobré dávat příliš mnoho vody, stačí, pokud budou stonky pod vodou maximálně do dvou centimetrů. Pozor. Pokud jste zvyklí dávat rostlinám do vody cukr, hnilobě stonků nezabráníte, ba naopak - podpoříte ji. Cukr funguje jako výživa. Tudíž vyživujete i nežádoucí bakterie. 

Zdroj: www.lidovky.cz, www.flora-online.cz, autorka článku 

Publikováno: před 1 měsícem, Autor: Pavlína Wagnerová Málková

Mohlo by vás dále zajímat

Využití růží v kuchyni

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Využití růží v kuchyni

Příprava léčivého sirupu z růží

Sirup z okvětí růží. Pomůže od bolesti a zklidní organismus.

Druhy begónií a jejich pěstování

Druhy begónií a jejich pěstování

Dekorační sušení květin

Dekorační sušení květin

Pokojové rostliny

Pokojové rostliny.

Jak pěstovat srdcovky

Jak pěstovat srdcovky, aby nám dobře a krásně rostly? Několik tipů naleznete v reportáži.

ČTĚTE DÁLE

Okouzlil vás severský styl? Vsadili jste na správnou kartu
Okouzlil vás severský styl? Vsadili jste na správnou kartu

Interiér

Severský styl interiéru je ideální volbou pro ty, kteří preferují čisté linie, funkčnost a přirozenou krásu. Je oblíben díky svému minimalistickému přístupu.

Tip na deštivé odpoledne: Pohrajte si textiliemi
Tip na deštivé odpoledne: Pohrajte si textiliemi

Interiér

Možná nepatříte mezi ty, kteří se vyžívají v neustálých proměnách vlastního domova, ale mírná změna občas nezaškodí, co říkáte? Obětujte třeba deštivou sobotu.

Napodobenina, nebo originál? Většinou to na první pohled ani nepoznáte
Napodobenina, nebo originál? Většinou to na první pohled ani nepoznáte

Interiér

Dnes se klade důraz na originalitu a jedinečnost. Jedním z nejlepších způsobů je využití originálních uměleckých děl a designových prvků.

Toužíte mít doma šatnu? Poradíme vám, jak ji vytvořit i jak ji uspořádat
Toužíte mít doma šatnu? Poradíme vám, jak ji vytvořit i jak ji uspořádat

Interiér

Šatna je důležitou součástí domova – nejen poskytuje prostor pro uložení oblečení, ale může sloužit i jako multifunkční místo pro organizaci a uskladnění věcí.

Jak si udělat levandulové dekorace
Jak si udělat levandulové dekorace

Interiér

Kromě toho, že je levandule oblíbenou rostlinou v zahradách, její stonky se používají v interiérových dekoracích a její nádherná vůně provoní každý prostor.

Ložnice jako na zámku
Ložnice jako na zámku

Interiér

Možná jste zatoužili po nádherně zařízené ložnici. I mnoho známých osobností si svá luxusní sídla vybavilo nábytkem v zámeckém stylu.

Upcyklujete? Možná to ani nevíte
Upcyklujete? Možná to ani nevíte

Interiér

Upcyklace je kreativní a ekologický způsob, jak dát starým věcem nový život. Místo aby končily na skládce, mohou být přeměněny na něco užitečného a krásného.

Praktické tipy, jak doma přežít letní vedra
Praktické tipy, jak doma přežít letní vedra

Interiér

Léto přináší slunce, teplo i horka, což může být pro mnohé výzvou, zejména pokud nemají možnosti ochlazení. V takových případech může být klimatizace záchranou.

Jak si udělat dekorace – ptačí budky
Jak si udělat dekorace – ptačí budky

Interiér

Jaro klepe na dveře a my se ho už nemůžeme dočkat. Zkoušíme ho tedy přivolat různými symboly jara – ranými cibulovinami, kočičkami ve váze nebo rozličnými dekoracemi. Zkuste si podle našeho návodu vyrobit něžné ptačí budky, které můžete zavěsit na okno.

Dekorujte ložnici pomocí povlečení. Víme, co teď frčí!
Dekorujte ložnici pomocí povlečení. Víme, co teď frčí!

Interiér

Napadlo vás někdy, že právě povlečení je tou nejproměnlivější a zároveň nejvýraznější dekorací v ložnici? Upoutává na sebe pozornost, protože zabírá poměrně velkou plochu, a přitom se dá snadno přizpůsobit náladě, ročnímu období i ostatnímu zařízení místnosti. A nabídka je opravdu široká. To se týká nejen barevných kombinací, ale i použitých materiálů.

Home office plný pohody a spokojenosti
Home office plný pohody a spokojenosti

Interiér

Pracovní zákoutí i velké pracovny, které si zařizujeme doma, si můžeme přizpůsobit svým potřebám a našemu vkusu, takže se v něm budeme cítit skvěle.

Udělejte si čas na kávu a pořádně si ji vychutnejte v jedinečném interiéru
Udělejte si čas na kávu a pořádně si ji vychutnejte v jedinečném interiéru

Interiér

Pauza na kávu čili fika je fenomén o tom, jak si Švédové užívají svou siestu. A jak se odráží v samotném interiéru? Pojďte se podívat a inspirovat.