Okouzlující bydlení pod věží

Bydlení, které vám dnes představíme, se dá označit tak trochu za architektonický zázrak, který v sobě spojuje středověk s moderním současným stylem. Netradiční bydlení je inspirováno středověkou věží a minimalistickým stylem. Není divu, že tento neobvyklý dům je velmi často fotografován a natáčen do nejrůznějších filmů.

Dům se může pochlubit interiérovým designem plným denního světla, bílé barvy a moderního nábytku. I když při pohledu zvenčí byste nehádali tolik prostoru uvnitř, je zde 5 velkoryse pojatých ložnic a koupelen a jedna koupelna ještě navíc v mezipatře.

Ze zahrady až k věži domu vedou betonové dlaždice. Z celého interiéru je fascinující výhled do okolní krajiny.

Ideální místo pro zábavu i relaxaci nabízí příjemná paluba moderního obývacího pokoje.

V noci je věžový dům zářící dominantou svítící široko daleko do okolí. Na vrchol věže vede dosud původní schodiště. Věž je zařízená a vybavená tak, aby se na ní dalo pohodlně relaxovat vleže.

V jedné z kruhových místností ve věži je zřízena hudební místnost. I v malém prostoru je tu dostatek místa k sezení díky rohové pohovce béžové barvy. V další kruhové otevřené místnosti – obývacím pokoji je navíc ještě křídlo.

Hlavní ložnice je plná přírodních textur od tkaného koberce až po prádlo a závěsy. Postel je dynamicky osvětlená zezadu.

Jas a zářivost barev do tohoto minimalistického prostoru vnášejí červené lampy.

Rustikální kouzlo dodávají dřevěné vany poskytující lázeň v příjemném prostředí. Skleněné tvárnice zajišťují osvětlení v hlavním sprchovém koutě, který je vybaven nejen masážními tryskami, ale také deštovou sprchou.

Uvnitř vzdušného a velkorysého prostoru je dostatek místa i na modernizovaný typ ohniště zvaného Chimenea neboli „Aztécký krb“.  Původně se jedná o originální ohniště z Mexika. Existuje několik jeho různých typů a stylů. Vše co je zapotřebí, je dostatečný prostor a zajištěná průchodnost komínu, do kterého uniká dým.

Venku ve stínu stromů je příjemné posezení u vodní plochydřevěnou terasou.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: home-designinig.com

14.2.2014 11:08

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist