Twilight sága – dům Cullenových

Možná jste zaregistrovali v kinech upírskou ságu pod jménem Twilight – Stmívání. Její hrdinové způsobují poprask kdekoliv se objeví a mužští představitelé upírů sbírají ceny za nej sexy muže roku. Pokud jste sledovali osudy Edwarda a Belly a šedivé počasí v městečku Forks, nemohli jste si nevšimnout nádherného domu Cullenových, na jehož prohlídku vás zveme.

Pokud jste se domnívali, že dům Cullenových je pouze hříčkou šikovných rukou hollywoodských kulisáků, tak jste na omylu. Tato nádherná vila opravdu existuje.  Má patnáct pokojů a vzhledem k tomu, že poslední díl upírské ságy je právě ve střižně, majitel domu se rozhodl dům prodat za 3 298 000 dolarů, což je přepočtu necelých 66 milionů korun. Předpokládá se však, že se díky velkému zájmu o film cena i zdvojnásobí.

Když filmaři hledali ten správný dům, nejen že musel splňovat požadavky na moderní rozmístění a design, ale také jeho umístění bylo velmi důležité. Autorka knih, podle kterých byl příběh zfilmován, Stephenie Meyers, dům upíra Edwarda Cullena zasadila na samý okraj lesa. Dům, který designéři  po delší době hledání našli, splňoval vše  a vyžadoval jen pár úprav. Kromě přebudování kuchyně a jídelny designéři Jeff Kovel and Lucy Metcalf přisadili i pár vzrostlých stromů poblíž domu tak, aby byl z každého z velkých oken hezký až tajemný výhled.

Pro zajímavé kusy nábytku se  oba dva rozjeli do světa. Ne, že by v Americe nebylo z čeho vybírat, ale součástí jejich společné vize byl ultramoderní, ale nadčasový nábytek, který by dotvářel neotřelou atmosféru bohaté upírské rodiny, která se snaží vymanit se z pravidel daných původem. Pohovku, kterou má Edward v pokoji Lucy sehnala v Itálii a veškerá světla jsou švýcarské výroby. Některé sošky, zdánlivě ledabyle rozmístěné po domě, jsou z Maroka a některé z Indie. S každým dílem ságy však  přibyl nějaký kousek nábytku, protože Lucy s Jeffem vždy přibrali do týmu nového člena, který přinesl na interiér svěží pohled.

Pokud se vám dům Cullenových líbí, můžete se inspirovat využitím minimalistického stylu a dřeva. Zakomponujte do svého interiéru  také veliká okna, která nejen prosvětlí, ale i opticky zvětší prostor.

Sabrina Harisová
Foto:home-designing.com

21.8.2010 1:08

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist