Vybíráte sprchový kout? Zkuste sprchový test!

Jak si vybíráte sprchu a sprchový kout? Většinou jsou odpovědi na tyto otázky jednoznačné a lidé uvádějí, že ten či onen sprchový kout se jim jednoduše „líbí“. Pokud si ale chcete své budoucí sprchování opravdu užít, pak si vše dopředu vyzkoušejte. Někteří výrobci a prodejci již delší dobu nabízejí takzvané sprchové testy, které jsou simulátorem fungování vybíraného sprchového koutu a zejména jeho rozměrů. Jinými slovy: je to o komfortu a bezpečí. A to za to stojí.

Zmiňované sprchové testy jsou v podstatě velmi jednoduchým nástrojem na to, jak si vyzkoušet pohodlní a fungování sprchového koutu. A jak to funguje?

Vybíráte sprchový kout? Zkuste sprchový test!

Pokud uvažujte o sprchovém koutu, měli byste se řídit při jeho výběru nejen cenou a vzhledem, ale také jeho praktičností. A praktičností se zde míní v podstatě to samé, co pohodlnost.

situace: vstoupíte do sprchového koutu, uzavřete za sebou dvířka či zástěnu a začnete se sprchovat. To znamená, že budete provádět spoustu pohybů, budete se otáčet, zaklánět hlavu, budete se ohýbat a sklánět se do výšky pasu tak, abyste si např. namydlili dolní končetiny. Znamená to, že ve sprchovém koutě jenom nestojíte jako v uzavřené telefonní budce, ale pohybujete se a potřebujete mnohem více prostoru. Vaše sprchování by nemělo být stejné, jako nepříjemný pohyb ve svírají kazajce. Vybíráte sprchový kout? Zkuste sprchový test!

Velká inspirativní galerie sprchových koutů

Sprchový test ale odhalí v podstatě jen potřebné rozměry budoucího sprchového koutu. Pamatujte pak ale také na to, na co vás možná prodejci opomenou upozornit.

1. Sebedokonaleji vybrané rozměry sprchového koutu ještě nezaručí plné pohodlí a uživatelský komfort.

TIP:  zajímejte se o sprchovou hlavici a ptejte se na to, kolik poloh a druhů vodního proudu umí nabídnout. V každém lépe vybaveném koupelnovém studiu by vám měli být schopni alespoň nějaké sprchové hlavice předvést.

2.koupelně a ve sprchovém koutě jste většinou nazí. Nechrání vás žádný oděv. Podlaha sprchového koutu (sprchová vanička) by rozhodně měla mít protiskluzovou úpravu. V opačném případě by se mohlo stát, že se vám podaří uklouznout a pokud máte prosklené stěny sprchového koutu, pak je neštěstí poměrně velmi blízko. A nebo se alespoň nepříjemně potlučete.

3. Státní normy nedovolují prodávat jako součást koupelnového vybavení obyčejné tříštivé sklo a už vůbec ne jako materiál sprchového koutu. I tak je ale lépe se přesvědčit a položit prodejcům otázku, zdali mají nějaký certifikát dokládající netříštivou povahu použitého skla.

Další informace nejen na téma Vybíráte sprchový kout? Zkuste sprchový test! ve článku Výjimečná koupelna z betonu

Redakce
Foto: richardgent.co.uk, aquaneed.co.uk, homedecormags.com, roman-showers.com, roman-showers.com, acrylicbath.com, handymanhome.com, houzz.com, tapoutlet.co.uk, blogger.qssupplies.co.uk, novellini-showers.info, ukbathrooms.com, roman-showers.com, .prweb.com, ukbathrooms.com, aquadartshowers.net, ukbathrooms.com

30.7.2013 1:34

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist