Odhlučněte si interiér

Akustický obkladový panel se využívá nejen pro svoje odhlučňovací schopnosti, ale je i velmi praktický. Rovněž je vítaným prvkem do interiéru, který svým designem oživí. Dalším vhodným a vítaným prvkem je, že může přispívat i k tepelné izolaci interiéru. Poradíme, jaké protihlukové stěny se budou právě vám k tomuto účelu hodit.

Akustický obkladový panel se hodí do každého interiéru
Akustický obkladový panel se hodí do každého interiéru (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Akustický obkladový panel

Do interiéru se hodí akustický obkladový panel z různých materiálů. Dodá celému prostou jedinečný design, a je tak nezaměnitelným doplňkem. Tyto panely skvěle eliminují ozvěny, a tím zlepšují celkovou akustiku prostoru. Nemusíte se bát, pokud nemáte nahrávací studio, i vy si je můžete pořídit a využít jejich kvalit.

Akustický obkladový panel má své výhody

Díky svým vlastnostem eliminuje dozvuky v různých místnostech a je skvělým designovým doplňkem interiéru. Hodí se nejen do konferenčních místností, ale i do domů nebo bytů. Jeho instalace je velmi jednoduchá, můžete ji zvládnout sami. Všichni, kdo mají rádi uklizený prostor, ocení snadnou a rychlou údržbu. Můžete jím obložit nejen stěny, ale díky vrutům i stropy místností. Nemusíte vymalovávat celé místnosti, stačí si na ně umístit obkladový panel. Cenově se vyplatí tento způsob úpravy zdí více než klasická výmalba. Matná povrchová úprava u panelů ze dřeva je poutavá a snadno se udržuje. Nemusíte se starat o údržbu dodatečným lakováním.

Obkladové panely mají výhody, ty dřevěné navozují příjemné prostředí vhodné k relaxaci
Obkladové panely mají výhody, ty dřevěné navozují příjemné prostředí vhodné k relaxaci (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Druhy akustických panelů

Obkladový panel se vyrábí z různých materiálů. K dostání jsou látkové panely, které jsou v mnoha barevných provedeních a tvarech, vybírat můžete z různých designů. Čalounění, plsť nebo měkká tkanina jsou velmi příjemné na dotek. Tyto panely lze pořídit i s dřevěným rámem nebo takové, které se na strop upevňují vertikálně (výhodné pro vysoké stropy). Některé jsou určeny přímo k lepení na zeď.

Velmi oblíbený je dřevěný akustický obkladový panel. Díky tomuto přírodnímu materiálu vytvoříte v celé místnosti nejen jedinečný designový prostor, ale i příjemný a uklidňující pocit. Tento materiál se velmi často používá ve formě lamel. K dostání jsou i jednotlivé profily různých tvarů a velikosti. Můžete si vybrat masivní dřevo, lamino, laminovanou dřevotřísku nebo HDF. Velmi luxusně bude vypadat kožený obkladový panel, který dodá celému prostoru prvek exkluzivity a luxusu – panely jsou vyráběny povětšinou z eko kůže. Další možností je panel z PET plastového materiálu, který může být i recyklovaný. K dostání jsou barevné, tvarové i designové kousky různých rozměrů, které lze využit rovněž jako ve výše popsaných materiálech nejen na stěny, ale i stropy.

Plsť je příjemná na dotek
Plsť je příjemná na dotek (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Připevnění na zeď nebo strop

Akustické panely s čalouněním lze připevnit na zeď pomocí suchého zipu, který je velmi praktický. Jednu část přilepíte na zeď, druhou k panelu, a díky tomu můžete panel kdykoliv sundat a vyčistit. Panely můžete i na pevno přilepit speciálním lepidlem. Stejně tak připevníte i lamelové dřevěné panely, na které je vhodné vysokopevnostní lepidlo, které nahradí hřebíky a šrouby. Některé dřevěné panely je nutné připevnit za pomoci šroubů, které jsou dostatečně dlouhé s malou hlavou. Šrouby můžete navrtávat rovnou přímo do panelů, nebo mezi jednotlivé panely do podkladové desky. Ideální je v tomto případě vrtat v horní, středové a spodní části na několika místech.

 Zdroj informací: alfistyle.cz, akustickypanel.cz, drdlik.cz, expedo.cz

Publikováno: před 1 měsícem, Autor: Šárka Miškovská

Mohlo by vás dále zajímat

Čím a jak obložit fasádu u svého domu?

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Dům, obložený nějakými zajímavými obklady zaujme víc než s pouhou fasádou. Jaké obklady ale zvolit?

Panelové montované domy

Panelové montované domy

Infrasauna skládačka

Chystáte se pořídit si infrasaunu? Je to spíše jen taková skládačka a my vám ukážeme, jak si ji jednoduše poskládat i bez návodu.

Fotovoltaika v zimě

Jak pečovat o fotovoltaická zařízení?

Domácí solární panel

Láďa Hruška navštíví Jana Štefana, který představí vlastní vychytávku na solární vytápění a také ukáže, jak si vylepšil kamna.

ČTĚTE DÁLE

Home office plný pohody a spokojenosti
Home office plný pohody a spokojenosti

Interiér

Pracovní zákoutí i velké pracovny, které si zařizujeme doma, si můžeme přizpůsobit svým potřebám a našemu vkusu, takže se v něm budeme cítit skvěle.

Udělejte si čas na kávu a pořádně si ji vychutnejte v jedinečném interiéru
Udělejte si čas na kávu a pořádně si ji vychutnejte v jedinečném interiéru

Interiér

Pauza na kávu čili fika je fenomén o tom, jak si Švédové užívají svou siestu. A jak se odráží v samotném interiéru? Pojďte se podívat a inspirovat.

Růžová dekorace na stůl nejen pro romantiky
Růžová dekorace na stůl nejen pro romantiky

Interiér

Růžové květiny doplníme především zelenými rostlinami, které podtrhnou sladkou barvu, ale zároveň jí dodají svěží vzhled. Dekoraci umístíme na stůl.

Chcete chutný, zdravý mléčný výrobek? Vyrobte si jej v jogurtovači
Chcete chutný, zdravý mléčný výrobek? Vyrobte si jej v jogurtovači

Interiér

Zdravá výživa hýbe světem. Jogurtovač je skvělý pomocník, díky kterému si v kuchyni vyrobíme z mléka svůj vlastní domácí jogurt. Vždy víme, co přesně jíme.

Pochopte sílu barev a jejich vliv na naši pohodu při tvorbě interiérového designu
Pochopte sílu barev a jejich vliv na naši pohodu při tvorbě interiérového designu

Interiér

Psychologie barev vás může mnoho naučit. Každá barva totiž ovlivňuje náladu člověka, produktivitu i chování. Poradíme, jak ji využít v interiérovém designu.

Multifunkční hrátky v interiéru pro soukromí i společné chvíle
Multifunkční hrátky v interiéru pro soukromí i společné chvíle

Interiér

Variabilní bydlení reflektuje dynamicky měnící se svět a nabízí způsob, jak co nejvíce trávit čas společně, přitom si nijak nepřekážet.

Gotický styl přinese do interiéru mystiku a tajuplnost
Gotický styl přinese do interiéru mystiku a tajuplnost

Interiér

Gotický styl v interiéru je jedinečnou kombinací luxusu a mystiky, která rozhodně osloví všechny příznivce originality a kreativity. Zkuste si jej zamilovat.

Věnec ze sušených rostlin pověsíte na dveře v kterékoliv roční době
Věnec ze sušených rostlin pověsíte na dveře v kterékoliv roční době

Interiér

Vyrobte si věnec na dveře pro každé roční období. Hlavními komponenty budou sušené rostliny, které, pokud se vám neomrzí, vydrží dlouho pěkné.

Tapety s interiérem dokážou hotové divy
Tapety s interiérem dokážou hotové divy

Interiér

Interiér s tapetami vypadá mnohem atraktivněji než prostá výmalba. Nevěříte? Podívejte se, co všechno dokáží tapety a proč byste si je měli pořídit.

Vaření ve vakuu ušetří místo a potěší mlsné jazýčky
Vaření ve vakuu ušetří místo a potěší mlsné jazýčky

Interiér

Sous-vide vaření pochází z Francie a nabízí netradiční a luxusní způsob přípravy pokrmů, které neztratí vynikající chuť, jsou šťavnaté a hlavně zdravé.

Jak se uplatní juta v interiérovém designu?
Jak se uplatní juta v interiérovém designu?

Interiér

Objevte široké použití juty jako textilie v interiéru i dekorace, floristického zboží nebo materiálu pro další tvoření v přírodním stylu v každém ročním období.

Bydlení budoucnosti
Bydlení budoucnosti

Interiér

Futurismus je styl v interiéru, který lze považovat za bydlení budoucnosti. Tento styl má až sci-fi prvky, které se uplatňují v bydlení i v architektuře.