Originální pohovka jako ozdoba interiéru

Na pohovce nemusíte jen vysedávat, dívat se na televizi, nebo hostit návštěvu. I obyčejná pohovka se může stát designovým kouskem, který bude zdobit interiér vašeho domu. Nevěříte? Stačí se inspirovat za hranicemi naší země. Vybrali jsme pár výstředních kousků…

Italové jsou živí a temperamentní a podle toho vypadá i nábytek jejich návrhářů. Rodolfo Rocchetti z Říma a jeho originální pohovka s motivem krávy je toho živým důkazem. Pokud máte rádi divoký a osobitý styl, jsou právě takovéhle kousky dělané přímo pro vás.

Originální pohovka je pro vás něco nedosažitelného? A staré že je nudné? Ani omylem! Při pohledu na pohovku od designérů studia Lila Lang padnou všechny dřívější představy stranou. Zatímco jedna polovina starožitného křesla sedí způsobně na zemi, druhá se vydává šplhat na stěnu. Opřít se tak můžete o klasické opěradlo, ale i o druhou polovinu čalounění.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

Originální pohovka složená z měkkých kvádrů

Další originální pohovka, která už na první pohled vypadá nesmírně komfortně, pochází od britských studentů designu. Právě do studentských pokojů by se takový kousek mohl hodit. Bohužel není příliš praktický, a hodí se vlastně jen ke studentskému lenošení.

Kdo by si nepamatoval lego nebo chevu? Designéři nám chtěli dětská léta připomenout a proto přišli s pohovkou ve tvaru kostky z lega. Samozřejmě není tak tvrdá jako dětská hračka, spíše naopak – jako každá správná pohovka je velice pohodlná.

Originální pohovka: pohovka ve tvaru lega? Proč ne?

Designéři Thierry Nahon a Philippe Landecker si navíc s pohovkou ve tvaru bolíbené dětské stavebnice skutečně vyhráli a připravili k prodeji i jednotlivé části lega. Sami si tak můžete sestavit pohovku přesně podle svých představ. Nebo by snad bylo libo křeslo?

Na podobném principu vytvořil Ron Arad pohovku s názvem “Do Lo Res”. Ta je vyrobená z několika měkkých dílů ve tvaru kvádrů. Záleží jen na vás, jak vedle sebe jednotlivé části poskládáte.

Pohovek s nápadem je spousta, stačí se jen rozhlédnout i jinde než v klasických obchodech s nábytkem, kam o víkendu proudí davy lidí. A přestože nebudete schopni si takový kousek koupit, zkuste se aspoň inspirovat a pořiďte domů něco, co ostatní nemají. I kdyby to měla být ve výsledku jen nova váza na květiny.

Další tipy pro vaše bydlení ve článku Sušička prádla – moderní a úsporná pomocnice

Martina Tlachová
Foto: freshome.com

3.5.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist