Trendy nábytek? Módní nábytek?

Když se mluví o „moderním bydlení“, tak se tím má v podstatě na mysli jakékoliv jiné bydlení, než to, které připomíná obydlí našich prarodičů. Ale takové „moderní“ bydlení je už dnes také starožitností a v zemích se širší zákaznickou základnou a tedy s větším trhem i poptávkou, je už jako „moderní“ považováno něco úplně jiného. A takové bydlení nám možná bude připadat výstřední a o nábytku to platí stejně tak.

Pomalu ale jistě se blíží doba, kdy se člověk začne globálně vzdávat tradičních stavebních materiálů, což se již děje, ale stále jsou to jen „futuristické výstřelky“. A  po několika letech se každý takový výstřelek stane vlastně úplně obyčejným standardem, asi jako plastové hmoty nebo videorekordér. A na svou změnu čeká i tradičně pojímaný nábytek. Víte, co je dnes v módě a co se tzv. ujalo a co má stále více příznivců? Jak vypadá módní nábytek?

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Klasické křeslo či židle zůstane asi ještě dlouho součástí obytného interiéru, ale podle historiků je to opravdu otázka maximálně jedné generace a tedy přibližně 30. let. Někdy kolem roku 2040 už tedy budeme žít jinak a secesní svícny v bytech po babičkách budou díky stále se zrychlujícímu času vyvolávat podobné pocity, jako když dnes držíme v ruce střepy z doby kamenné. Prý tomu tak opravdu bude a když dnes označíme dobu vzdálenou 100 let s použitím slova „dávno“, tak údajně za 30 let už bude stačit jen 15 roků na to, abychom si říkali nejen „dávno“, ale i „tenkrát, když ještě nebylo možné to či ono“. Doba je stále rychlejší. Před sto lety bylo potřeba několik let na to, aby se ve společnosti uchytila a prosadila nějaká změna, dnes na to stačí několik týdnů a nebo dnů či hodin.

Velká fotogalerie stylového nábytku

Módní nábytek

Trendů v oblasti nábytku je celá řada a často to jsou trendy protichůdné. Nicméně platí, že jedním ze základních znaků  je vzdalování se podobě klasického nábytku, který se postupně stává starožitností, podobně jako klobouky s pavími pery. Trendové jsou amorfní, nepravidelné tvary, trendové jsou inspirace přírodou, ale rozhodně ne takovým způsobem, aby se např. na potahových látkách objevovaly květinové vzory. Zkuste třeba „kameny“ od módní francouzské společnosti, která stále sklízí úspěch u odborné, ale zejména a hlavně u široké zákaznické veřejnosti. Tak nějak by mohl vypadat módní či trendový nábytek.

inspiraci pro bydlení najdete také ve článku Nebojte se barev!

Red.
Foto Smarin

5.11.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist