Kouzelné rustikální koupelny – vévodí dřevo a kámen

Rustikální styl je vždy příslibem úzkého spojení s přírodou. Proto i v rustikálních koupelnách, které vám dnes pro inspiraci přinášíme, se jako s hlavními prvky budete setkávat se dřevem a kamenem. V takto koncipovaných místnostech se budete vždy cítit jako v lůně přírody, jistě uvolněně a příjemně, při klidném posezení ve vaně, která vám zajistí tu správnou relaxaci.

123037-1100x618.jpg Celá galerie 30 Zdroj: archiv redakce

Rustikální koupelna je zkrátka prostředí, které dovede vytvořit velmi příjemnou atmosféru, a to poměrně snadno. Je to prostor, kde si naplno můžete vychutnávat chvilky o samotě ponořeni ve vaně se spoustou pěny, obklopeni hrubým dřeveným nábytkem, kamenem jako obložením na stěně a s dřevěnými nebo kamennými podlahami, které svou atmosférou skvěle dotvářejí celkový styl.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen


Jakmile v takové koupelně vytvoříte základ, je jen na vás, jak celý prostor dotvoříte pomocí nejrůznějších doplňků, které celkově podtrhnou daný styl. Podívejte se na fotografie k článku přiložené a nechejte se jimi inspirovat. Dejte svému koupelnovému prostoru tvar a styl blíže k přírodě.

Pro obklady v rustikálním stylu se velmi často využívají typy velmi úspěšně imitující dřevo. Stejně dobře lze rustikální koupelně uplatnit dlažbu s nerovným okrajem, díky níž dosáhneme skvělého efektu evokujícího staré vesnické obklady. Celkově se rustikální koupelny hodí nejen do chat a chalup, ale i do zcela běžných nebo moderně pojatých interiérů. Je možné je dokonce kombinovat s jistým druhem minimalismu.

Dřevo v interiéru: inspirativní fotogalerie

Další inspiraci, jak si zařídit koupelnu blíž přírodě najdete v našem stejnojmenném článku anebo v článku „Koupelny inspirované tropickým rájem“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, imgur.com

25.7.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist