Moderní trendy obývacích pokojů

I obývací pokoje mají svou módu. Pojďte se podívat, jak vypadá moderní interiér vytvořený předními světovými architekty a interiérovými studii. Nemusíte bydlet zrovna tak, ale můžete se inspirovat. Určitě to stojí za to!

132071-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Moderní obývací pokoj jako snadný úklid a žádné alergeny

Moderní obývací pokoj je pokoj s maximální užitnou hodnotou, čímž se jinými slovy říká, že by měl co nejdéle a co nejlépe sloužit bez toho, aniž aby se o něj jeho obyvatel musel starat. Důležité také je, aby i údržba takového pokoje byla jednoduchá. Proto se volí lehce ošetřovatelné, a tedy nejčastěji stíratelné podlahové krytiny a textilie, které je možné prát. Platí to zejména o potazích sedacích souprav. Je to obrana proti alergenům, jímž se v kobercích a potazích s vysokým chlupem velmi dobře daří.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Moderní obývací pokoj jako jedna velká místnost

Zjevným trendem posledních cca 20 let jsou obývací pokoje spojené s kuchyní a jídelním koutem. Výsledkem je jedna velká místnost, kterou si mohou dopřát i majitelé malometrážních bytů. Zároveň je to příjemné řešení pro ty, kteří rádi vaří a  nechtějí přitom zůstat za dveřmi uzavřené kuchyně.

Nepřehlédněte – velká fotogalerie obývacích pokojů

Moderní obývací pokoj a výjimečná barevnost

Každá lidská činnost a tedy i bydlení, má své stereotypy. Platí to také o používání barev. Pokud by se před nedávnem řeklo „černý obývací pokoj“, pak by to znělo poněkud překvapivě či dokonce morbidně. Podívejte se na fotografie přiložené pod článkem. I černá může v kombinaci s bílou vytvořit velmi příjemné a elegantní prostředí.

Moderní obývací pokoj jako místo pro setkávání rodiny

Běžné uspořádání obývacího pokoje vypadá tak, že všechny součástí sedací soupravy jsou orientované na televizní obrazovku. Z takového obýváku je pak spíše televizní místnost nebo domácí kino. Zkuste postavit pohovku a křesla tak, abyste si při sezení viděli do tváře a mohli spolu mluvit. Zkuste si udělat obývací pokoje jako místo pro setkávání se členy rodiny, nebo s přáteli. Máte-li zajímavý výhled z okna, pak jedna část sedací soupravy může orientována právě tímto směrem. Je to uklidňující a podporu je to představivost.

Velká fotogalerie moderních interiérů


Red.
Foto: home-designing.com, deviantart.com, alldoing.com, homeideart.com

25.8.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist