Proměny ložnice – před a po

Ložnice, ve které spíte, se vám zdá příliš nudná? Toužíte něco změnit, ale nevíte jak? Nedokážete si vybrat ten správný nábytek? Abychom vás přesvědčili o tom, že i z brlohu můžete vydupat krásnou ložnici, připravili jsme sérii fotografií, na kterých porovnáte um designérů a šikovných samouků. Proměny ložnice – fotografie před a po …

111532-1100x618.jpg Celá galerie 2 Zdroj: archiv redakce

O tom, že na zařízení ložnice se často zapomíná, není třeba se rozšiřovat. Horší je ale fakt, že si časem na ledabylé uspořádání zvyknete a velmi těžko si v místnosti představíte jiný nábytek nebo styl. Nakonec se většinou omezíte na nákup nové postelematrace, maximálně vyměníte závěs.

Pak ale otevřete časopis, nebo pustíte televizi a vidíte, že i příšerný pokoj se dokáže pod šikovnou rukou designéra proměnit na moderní útulné útočiště. (No občas jen to moderní). Důležité však je, že s naším malým návodem to dokážete sami.

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic

První ložnice, říkejme jí třeba „přespávací skladiště“ vypadá asi tak, jako ostatně mnoho jiných v naší zemi. Bílá zeď a zařízení invenčně na nule. Pokud je trochu místa, vyplní ho rotoped nebo jiné cvičební zařízení, hora vypraného prádla čekající na vyžehlení, prázdné kufry z dovolené  apod.  V proměněné ložnici na druhém obrázku vidíte, že bílé zdi nahradil odstín hnědé, který kontrastuje s bílým stropem. Ložnici vévodí postel oblečená do odstínů hnědé. Je vysoká, proto pod ní (i když to sice neodpovídá zásadám Feng-shui) můžete mnoho věcí uschovat.  Zajímavý je originální prvek nad čelem postele a pokud si odmyslíte křesla na obou stranách pokoje, získáte příjemnou ložnici, dostupnou i v našich podmínkách. Ložnice v těchto barvách bude vypadat příjemně i s podstatně jednodušším zařízením. Místo „starožitných“ nočních stolků můžete vybrat podobně laděný nábytek v Ikea nebo v Asko-nábytek.

Další ložnice je na tom podobně. Disponuje  sice malým prostorem, ale zato mnoha krabicemi. Jediná velká změna, která se udála, bylo zvětšení okna. Ale i kdyby okno zůstalo ve stejném rozměru, zvolené barvy a materiál opticky malý prostor zvětší. Světlá meruňka s krémovou je příjemná kombinace, jejíž pomyslnou třešničkou na dortu může být květina se zelenými listy. Svíčky a jednoduché lampičky už jen dotvoří atmosféru.

A co vy? Také se vám podařilo proměnit  ložnici nebo jiný pokoj v bytě? Máte celý proces zdokumentován? Pochlubte se. Pošlete nám fotografie do redakce na redakce@living.cz a poraďte ostatním, jak na to.

Sabrina Harisová
Foto: architectualdigest.com, vancityallie.com, hgtv.com

18.1.2011 12:06

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist