Feng-šuej v obývacím pokoji

Dlouhodobě se necítíte dobře bez zjevné příčiny? Důvod může být prostý – vaším domovem proudí špatná životní energie. Přitom stačí jen přesunout nábytek, změnit doplňky nebo osvětlení. Učení Feng-šuej vám může doslova změnit život. Tak proč nezačít v obývacím pokoji?

Chcete-li se Feng-šuej řídit, v první řadě myslete na to, že obývací pokoj musí být čistý a uklizený – což samozřejmě platí i pro ostatní místnosti. Neměli bychom šetřit na jeho vybavení, odborníci doporučují investovat do přírodních materiálů. I přes to se nemusíte obávat, že vám bohulibá filozofie zruinuje rodinný rozpočet. Feng-šuej totiž vychází především z toho, že prostor má být vzdušný a na množství nábytku tedy naopak můžete ubrat. Kromě umírněnosti je vhodné, aby nábytek, koberce i doplňky měly oblé hrany, aby energie mohla volně proudit. Další, tentokrát harmonickou službu nám prokáže pokojová fontána, případně kameny s tekoucí vodou. Je to nejen užitečné, ale i vkusné zpestření tradičního pokoje.

Barvy kombinujeme s citem
Feng-šuej
dává přednost jemným a hřejivým barvám. Pro děti je vhodná například zelená nebo oranžová. Starší lidé by se naopak měli vyhnout přemíře modré, protože ta ochlazuje a stahuje dolů. Černá a červená jsou používány spíše pro kontrast. Uklidňujícími kombinacemi jsou tedy bílá-žlutá, zelená-modrá, oranžová-krémová nebo třeba hnědá-krémová.

Nepřehlédněte – velká fotogalerie obývacích pokojů

Čelem ke dveřím

V první řadě umístíme sedací soupravu tak, aby nikdo neseděl zády ke dveřím. Tato poloha vzbuzuje pocit nejistoty. Stůl by neměl být postaven přímo proti dveřím, měl by být čistý a upravený. Tok energie podpoříme tím, že na něj postavíme živé rostliny. Naopak suché rostliny se tradiční filozofii příliš nezamlouvají.

Doplňky vždy pozitivní

Vhodnými doplňky jsou fotografie zachycující šťastné chvilky nebo milovanou osobu. Atmosféru útulna a pohodlí zase navodíme pomocí závěsů. Zjednodušeně platí, že čím těžší a delší, tím lepší. Mějte také na paměti, že díky světluproudí do pokoje pozitivní energie. Obývací pokoj by tedy měl být prosvětlen až do posledního koutu. Je to v našem zájmu – světlo podporuje dobrou náladu, přitahuje radost, peníze a lidi. A kdo z nás by po tom netoužil?

Feng shui bydlení: inspirativní fotogalerie


Ivana Karasová
Foto: kenwoodplace.co.uk, digsdigs.com, home-designing.com,  fengshuiobchod.cz, frontdoor.com, digsdigs.com

10.6.2013 12:48

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist