Harmonická ložnice podle Feng Shui

Stává se vám, že ačkoliv mnozí z vás dodržují zásadu osmihodinového spánku, probouzíte se vyčerpaní a neodpočatí? Možná to je tím, že vaše postel není na správném místě, nebo je třeba celá ložnice zkrátka špatně situovaná. Zkuste to jinak – usínejte podle zásad Feng Shui!

Ne každý má to štěstí, aby si mohl ve svém bytě, či domě pohrávat polohou postele, či nábytku. Pokud ani vám prostorové dispozice vašeho domova nedovolují přílišnou manipulaci se zařízením, pokuste se alespoň o drobnější úpravy, které Feng Shui doporučuje pro zdravý a plnohodnotný spánek.

Prvním drobným, leč významným detailem, který mohou respektovat všichni bez ohledu na omezené možnosti malých interiérů, je odstranění zrcadlaložnice. Nad postelí, v místě, kde máte hlavu  by také neměly být žádné výklenky ani obrazy v těžkých rámech.

Již ze školy si můžete také pamatovat, že v ložnici by neměly být živé květiny. Ani učení Feng Shuiložnicové flóře“ příliš nefandí, ovšem ne z toho důvodu, že v noci rostliny produkují oxid uhličitý, nýbrž proto, že v sobě zadržují množství intenzivní energie, kterou obyvatelům ložnice ubírají. Podobně je tomu také s akváriem, či jakoukoliv nádobou v níž by se eventuálně mohla vyskytovat voda.

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic

Pakliže vám prostorložnice dovoluje alespoň minimální manipulaci s postelí, pak by podle zásad Feng Shui nemělo zmiňované lůžko nikdy směřovat ke dveřím. Také se tvrdí, že pokud se dveře otevírají směrem k čelu postele, silná energie může způsobit nemoc.

Barvy ložnice by měly být velmi jemné a laděné spíše do tlumených tónů, ideálně zemitých barev. Hodiny a elektronické přístroje by se tzde také neměly nacházet, protože vyzařují negativní elektromagnetické záření. Také je pro člověka důležité, aby se mu po probuzení vždy naskytl příjemný pohled. To znamená, že by se vám vaše ložnice měla vizuálně líbit.  Vyberte proto barvu, která je vašim očím příjemná a doplňky či dekorace volte spíše decentnější.

V ložnici často větrejte nebo používejte velmi kvalitní čističku vzduchu. Učení Feng Shui totiž praví, že pozitivní energie se obloukem vyhnou každé ložnici, v níž je vydýchaný vzduch plný škodlivin.

V ložnici byste také měli raději preferovat tlumené světlo. Klidně můžete zvolit i barevné osvětlení, ale opět zde platí, že barvy by měly být jemné, nikoliv křiklavé. Pokud toužíte po originálním světle, zavěste si do okna například křišťálovou zvonkohru. Ta bude odrážet sluneční paprsky a tím vám zprostředkuje příjemnou atmosféru, kterou doprovodí o jemné cinkání příjemných, nenásilných tónů.

Co se týká nábytku, obvykle ho v ložnici tolik nebývá.  Avšak v případě, že v té vaší přeci jenom nějaká ta skříň, komoda, či noční stolek jsou, pak podle zásad Feng Shui je pro příznivé proudění pozitivních energií nejvhodnější, sestavíte-li jednotlivé kusy nábytku do osmiúhelníkového tvaru.

Čtěte také:

 – Šatní skříň v ložnici

Jednoduché, levné ale působivé dekorace do ložnice

Jak vybrat správnou matraci

Text: Lucie Sýkorová
Foto:deluxe-interior.com, feng-shui-interior-tips.blogspot.com, homes-designing.org, interiorideaz.com/

13.5.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist