Čínský design interiéru

Možná namítnete, že něco takového snad ani neexistuje a že buď je styl okopírován a nebo nevkusně vyzdoben zlatými draky a lampionky. Zjistili jsme, že čínský design interiéru opravdu existuje a může bý opravdut i vkusný.

128442-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Čína je velmoc, o které se v poslední době nemluví v dobrém. Mnoho světových koncernů si stěžuje na menší zisky díky čínskému pirátství, na druhé straně ale, ač to zní paradoxně, právě pirátstvím a prací s novými trendy si Číňané pomalu budují jméno na poli designu interiérů.

Když se řekne Čína, nejspíš si vybavíte čínské jídlo, kýčovitý interiér levné restaurace a v poslední době také nehtová studia. Země má ale dlouhou tradici v určování kvality látek a produkci hedvábí, výroby svíček a osvětlení a v neposlední řadě také  v distribuci porcelánu.

Co se týče interiéru, prostorově se čínští designéři zhlédli v designu amerických a evropských obydlí. Běžný byt v Číně je o mnoho menší než například u nás nebo v Londýně. Rozmístění nábytku vychází z buddhistických a taoistických učení, podle kterých žijí. Přírodní barvy a hlavně paleta odstínů hnědé jsou hlavními prvky interiérů, což je vítanou změnou oproti zakořeněné představě.

Moderní designové interiéry – Velká fotogalerie

Nepsaným pravidlem čínských obydlí  je dostatek židlí. Příchozí má mít pocit, že je vítán, a že je vždy pro něho připravena židle k posezení. Proto si rodiny kupují k sedací soupravě vždy několik běžných židlí ve stejném odstínu. I toto je zakomponováno do moderního designu. Na fotografiích v naší galerii pod článkem uvidíte, že čínští designéři umí propojit luxus a kvalitu látek s jakousi jednoduchostí a uklidňující atmosférou. Žádný extrémní barevný výkřik se nekoná a přesto je design dotažený a nic mu nechybí.

Příjemně laděné interiéry jsou dílem čínské firmy DYEast Design Consultants, kteá dostává i celosvětové zakázky v hotelovém designu a wellness. Pokud byste se chtěli inspirovat a vytvořit si doma příjemné prostředí, zvolte přírodní barvy, odstíny hnědé a zaměřte se na pohodlí. Pohovka, sedací souprava či křesla vás musí přímo lákat k posezení. Ozdobte je měkkými polštářky nebo teplými pokrývkami. Vybírejte nábytek, který (nejen) vypadá velmi pohodlně. Odstraňte nepotřebné věci bránící jak v přehlednosti pokoje tak i v průchodu. Pokoj dostane čistší vzhled. Tím se řídí čínští designéři. Zkuste to i vy.

Sabrina Harisová
Foto: home-designing.com

25.9.2010 8:54

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist