Multifunkční nábytek – novinky

Multifunkční nábytek je nejen zajímavým doplňkem interiéru, ale zejména v menších bytech i velmi důležitým prvkem. Měl by být nejen vkusný, ale i  funkční, pevný a s dlouhou životností.

Multifunkční nábytek má mnoho výhod. Zastoupí více druhů nábytku, ušetří místo a peníze. Jaké novinky nás čekají?

Do dětského pokoje se hodí lůžko, na jehož spodní části je připevněný pracovní stůl. Je vhodné do malého pokoje nebo tam, kde se o prostor v místnosti dělí dvě děti.

Obývací pokoj se dá snadno proměnit v ložnici s tímto zajímavým kouskem. Ať už máte často hosty nebo prostě nemáte v bytě místnost na samostatnou ložnici, jistě uvítáte, když si pomocí jednoho tahu vytvoříte pohodlné lůžko. Rozkládací gauče bývaly dříve  sice celkem oblíbené řešení , ale většinou tak na pár nocí, byly totiž nepohodlné a muži se do nich častokrát ani nevešli.

Výhodou tohoto nového typu multifunkčního nábytku je to, že nemusíte řešit, kam dáte sedačku, než vytáhnete ze zdi postel. Sedací část sedačky vytvoří pevnou podpěru pod lůžkem a další část může sloužit jako noční stolek, nebo ji jednoduše odklopíte. Nikam nic neposouváte ani nepřenášíte.

Velká fotogalerie stylového nábytku

Designéři myslí na všechno (občas), a tak chtějí, abyste se mohli věnovat svým koníčkům i v malém pokoji, kde jsou nad sebou dvě palandy.  Aby vám nepřekážely, tak je jednoduše ukliďte do zdi. Je to jednoduché, a také velmi praktické nejen při malování, stěhování, ale v neposlední řadě i bezpečné, když si děti hrají.

Manipulace s multifunkčním nábytkem je v tomto případě velmi jednoduchá. Zvládnete to jednou rukou a nemusíte se bát, že by na vás plocha postele spadla. Vnitřní mechanismus ji drží v napětí, dokud se nedotkne země. V nabídce jsou také otočné postele. Skříň, ve které máte v přihrádkách uloženy věci vytáhnete na kolejnicích od zdi tak daleko, abyste ji  mohli na rotační plošce pohodlně otočit. Tím docílíte toho, že skříň je ve zdi a před vámi je lůžko, které si připravíte jedním zatáhnutím kovové podpěry postele.

Multifunkční nábytek se hodí jak do bytů, tak i do domků. Nikdy totiž nevíte, kdy budete potřebovat postel navíc.

Sabrina Harisová
Foto: home-designing.com

27.1.2011 12:51

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist