Realizace modré ložnice – jak to dělají profesionálové

Ložnice je často velmi opomíjená místnost při zařizování domu či bytu. Vždyť tam přeci chodíme jen spát! Kvalita spánku však závisí nejen na kvalitní posteli a čerstvém vzduchu v pokoji, ale i na uspořádání nábytku a barevném vyladění místnosti. Podíváme se, jak si s realizací ložnice poradili profesionálové.

152808-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Tentokrát se jedná o ložnici v rodinném domě, kde je v prostoru přiznaný pohled do štítu . V interiéru je použito hodně teplých dřevěných odstínů, které se architekt snažil ozvláštnit a zchladit použitím chladných šedomodrých odstínů na stěnách a stropě. Pouze jedna stěna na které není žádný nábytek má odstín tmavě oranžový s modrými záclonami.

Typologické požadavky pro ložnici:

Ložnice rodičů by měla být v ideálním případě orientována na východ. Jelikož se jedná o místnost kde člověk netráví moc času  během dne, může být orientována i na sever. Minimální plocha ložnice pro jednoho člověka je8 metrů čtverečních , pro dva 12 metrů čtverečních při standardní výšce 2,3 (podkroví) – 2,6 metrů (bytový dům). Minimální šířka je 2,4 metry.

Dispozice:

Jedná se o ložnici v rodinném domě, kde je v prostoru přiznaný pohled do štítu . Klasické vybavení ložnice je doplněno o předstěnu za postelí, což je prvek, který při malé hloubce vhodně rozbije plochu stěny. V předstěně mohou být zapuštěné libovolné regálky včetně nepřímého osvětlení. Tento prvek je architekty velmi oblíbený vzhledem k jeho velmi všestranné využitelnosti.

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic

loznice%20profesionalove%202.jpg

Zdroj: archiv redakce

Provoz:

Z provozního hlediska se jde o ložnici s velkou plochou s dostatečným počtem úložných prostor – šatních skříní. Tvar stropu přidává na vzdušnosti a navozuje příjemné pocity.

Osvětlení:

Veškeré osvětlení je řešeno jako nepřímé. Osvětlen je strop a to pomocí zajímavých podhledů a nástěnných lamp. Nábytek je přisvětlován stropním bodovým světlem.

Dekorace oken:

Dekorace oken jsou řešeny odděleně. Dekorativní část je řešena záclonou a záclonovou tyčí, stínění je vyřešeno pomocí látkových rolet.

Ve výsledku ložnice působí velmi útulně a vyváženě na čemž má velký podíl dobře zvolená barevnost a osvětlení.
Autor: Ing.Karel Smejkal
Foto: Ateliér Styltex
Realizaci kuchyně vám přinesl Atelier Styltex, který se zabývá komplexním řešením interiérů a exteriérů budov

18.11.2010 11:37

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist