Originální úložné prostory v koupelně

Neubírejte cenné centimetry své, už tak dost zaplněné koupelně tím, že pořídíte nový, robustnější a hlubší nábytek. Obří a hluboké boxy sice pohltí mnoho věcí, ale otázka je, zda se tento způsob uskladnění osvědčí i v praxi. Pojďte to zkusit jinak, skladujte své věci v koupelně originálním způsobem!

110344-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Maličkostí je vždycky nejvíc

Nenápadné a nezbytné drobnosti, jako například hřebeny, kartáče, zubní kartáčky a pasty většinou vypadají neuspořádaně, ať je uklízíte sebevíc. Pokud na tyto narušitele koupelnového pořádku už nezbylo místo v žádné zásuvce ani skříňce, nabízí se řešení pomocí samolepících pohárů, textilních vaků nebo proutěných košíků. Tato přídavná řešení pak stačí jen připevnit na vnitřní stranu dvířek koupelnové skříňky. Drobnosti tak budou po ruce, ale ne všem na očích.

V koupelně jako v kuchyni

Detail-Bathroom-Vanities-Decotec.jpg

Zdroj: archiv redakce

Krása jednoduché linie inspirovala výrobce koupelnového nábytku k hledání vtipných, překvapivých, ale zejména funkčních řešení. Designéři si proto zapůjčili nápaditost výsuvů, otočných košů a skrytých úchytek z dnes již povinné výbavy kuchyňských linek. Nemusíte se proto zdráhat sáhnout ani po drátěném programu. I ten, podobně jako držadla, věšáky, ale i kování nastavitelných polic a malých pohyblivých kontejnerů, si sladil své tvary s koupelnovými armaturami tak, aby nepůsobil svým původním, kuchyňskýmdojmem.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Spojte keramiku s nábytkem

Velmi praktické je umyvadlo vestavěné do skříňkystolekúložnými prostory. Do těchto očím skrytých zásuvek je praktické uložit ručníky, či fén a podobné potřeby. Celému úložnému prostoru dodáte osobitost v případě, že zmíněná skříňka pod umyvadlem bude mít například oválný tvar, který bude kopírovat tvar umyvadlové mísy.


Police na tisíc způsobů

Poličky jsou praktické v každém pokoji, do koupelny se hodí úzké zděné či například skleněné. Je možné umístit je do rohu či podél stěnyvany či umyvadla. velmi odlehčeným dojmem působí například bílá rybářská síť s drobnými oky, kterou můžete volně zavěsit ke stropu  koupelny a udělat si z ní takovou úložnou „kapsu“ například na ručníky.

Pro snadnou manipulaci a úsporu místa mohou být regály pohyblivé- posuvné, pojízdné (mobilní) na podvozcích a dokonce mohou být i na pohon. Můžeme z nich vytvářet regálové galerie (celá patra, která slouží ke skladování).

Využijte dispozic koupelny

Pokud vlastníte koupelnu s vysoko položenými stropy, máte s úložnými prostory naprosto vystaráno. Můžete si zde vytvořit umělý půdní prostor, pouze pomocí ratanové, dřevěné nebo skleněné desky připevněné několik desítek centimetrů pod stopem. Pro luxusnější dojem můžete do míst, kde spodní plocha vložené desky svírá pravý úhel se stěnou, nainstalovat drobné LEDky nebo bodovky. Vyhnete se tak i stísněného pocitu, který by vám mohlo způsobovat omezené množství světla.

Text: Lucie Sýkorová
Foto:sunnysblog.typepad.com, handymanconnect.wordpress.com, allaboutyou.com, thelennoxx.com, warwer.com

1.4.2011 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist