Dveřím budou letos dominovat čisté linie a tepelné úspory

Stejně jako například nábytek či výmalba podléhají módním trendům i další prvky bydlení, a to včetně dveří. Těm interiérovým budou pro letošní rok dominovat střídmý vzhled a masivní dřevo, vchodové dveře se spíš než na design zaměří na tepelné úspory.

111726-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Interiérům posledních let dominují čisté a jednoduché linie, nejinak je tomu i v sortimentu interiérových dveří. Nejoblíbenějším materiálem potom dlouhodobě zůstává masivní dřevo, ideálně s příčným dýhováním dveřního křídla. „Střídmý design může zpestřit výrazný dekorativní prvek nebo detail v podobě efektní rozetové kliky. Zkrátka stále platí staré známé: v jednoduchosti je krása,“ říká Radim Grygárek odborník na výrobu dveřních systémů.

Interiérové dveře – inspirativní fotogalerie

 

Mezi nejžádanější dřeviny dlouhodobě patří buk, dub, z tmavších potom ořech nebo wenge. Za přírodní vzhled je však potřeba si připlatit, cena masivních dveří je výrazně vyšší než u běžnějších materiálů. Pokud chcete ušetřit, zvažte výběr dveřífolií imitující strukturu dřeva. Jsou nejen levnější, ale i méně náročné na údržbu a nepodléhají tak snadno přírodním vlivům.

Zdroj: archiv redakce

Hlavní vchodové dveře je třeba vždy volit velmi rozvážně, neboť jsou jedním z prvků, které výrazně určují vzhled vašeho domu a navenek prezentují váš vkus. „Při jejich výběru je důležité myslet na to, že by svou barvoustylem měly odpovídat nejen vzhledu venkovní fasády či střechy domu, ale i interiéru,“ upozorňuje Grygárek.

 

Podle zahraničních průzkumů se přibližně dvě třetiny výrobců dveří stále více věnují jejich designu, přesto lze v chování zákazníků sledovat mírně odlišný trend, když upřednostňují jejich praktické funkce před tou estetickou. I proto se budou v letošním roce zřejmě nejlépe prodávat tepelně úsporné varianty dveří s termo-izolační výplní, trojsklyteplým rámečkem.

 

Ty dokáží dlouhodobě výrazně ušetřit náklady na vytápění a zamezit nepříjemnému průvanu. I tyto úspornější varianty dveří jsou však dnes již dostupné v designově atraktivním provedení. Jejich efektivita tak rozhodně není na úkor jejich vzhledu.

Vchodové dveře – inspirativní fotogalerie

Zdroj: archiv redakce

Nezpochybnitelným trendem poslední doby je výběr dveří v kompletní sadě včetně všech doplňků jako jsou například kování, zámky nebo i zárubně a prahy. Je proto dobré si vybrat dveře od takového výrobce, který tuto možnost nabízí, pokud možno včetně odborné montáže,“ uzavírá Grygárek.

Čtěte také:

Jak připravit dům na jaro?

Zděný dům nebo dřevostavba?

Roto Sunroof – dokonalá integrace a lákavý vzhled

Zdroj a foto: portadoors.cz

13.4.2011 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist