Vyzdobte si byt na silvestrovské oslavy

Na večírek s přáteli se můžete hodit do gala nejen vy, ale i váš byt může zazářit. Svátečně a s důvtipem prostřený stůl dodá silvestrovské oslavě tu správnou atmosféru.

Oslava konce starého a příchodu nového roku bývá většinou ve znamení hojnosti jídla i pití. Čím bývá oslava příjemnější pro účastníky, tím náročnější bývá ale pro její organizátory tedy hostitele. Starosti s přípravou mohou být opravdu velké. Důležité je, uvědomit si kolik hostů má na oslavě být a spočítat možnou investici do oslavy. Samozřejmostí je bohaté a také pestré občerstvení. Někdo z hostů může být třeba i vegetarián, jiný abstinent, zkrátka všem by měl hostitel vyjít vstříc.

Opomenout bychom jako hostitelé ale neměli ani květinovou výzdobu. Ta celkový vzhled vyzdobeného interiéru výrazně oživí. Na slavnostním stole by nemělo chybět to správné květinové aranžmá. V takovýto slavnostní den by měly být dekorace zvláště nápadité a veselé, klidně i pestré. Prostředí obklopující hosty by je mělo nabíjet pohodou a veselou náladou.

Květiny na stole mohou být umístěny i ve váze, avšak celkově by neměly vytvářet mohutnou a vysokou kytici, aby všichni spolustolovníci na sebe při slavnostní večeři viděli. Pokud by stůl byl situován u zdi, je možné vysokou vázu postavit do čela stolu, kde nebude nikomu překážet. Květiny ve vazbě nebo ve váze by neměly být silně aromatické, aby někomu z přítomných nezpůsobily například alergické potíže.

Velká inspirativní fotogalerie ložnic

U vchodu do domu či bytu může vítat příchozí hosty například věnec, jehož funkce byla v historii jednoznačná. Věnce měly za úkol ochránit příbytek před čarodějnicemi a zlými duchy. Dnes je tento zvyk již zapomenut, ale hezká ozdoba na dveřích dá příchozím pocítit, že jsou na tomto místě vítáni.

Hostům můžete připravit milé překvapení v podobě malého květinového dárečku. Ten můžeme vyrobit jako malé aranžmá nebo kornoutek z většího listu, do jehož středu umístíme květ a malou větvičku a podobně. Takovým pěkným dárečkem se může stát šťavel, který je jako všechny čtyřlístky považován za symbol štěstí. Bývá zvykem, darovat ho blízkým jako symbolické přání šťastného nového roku.

A na závěr jedna rada pro návštěvníky. Nikdy byste neměli zapomenout na pozornost pro hostitelku nebo hostitele. Voňavá kytice, se může stát velmi příjemnou formou poděkování za pozvání na silvestrovskou oslavu.

A pro inspiraci na přípravu silvestrovských pochoutek nakoukněte do našich článků s názvem: Silvestrovské recepty.


Text: Zuzana Bohdalová
Foto: hiddenvalleyresort.com, ideashomeconcept.com, confetticouture.com, hometrendesign.com, elizabethannedesigns.com, thesweetestoccasion.com, occasionsonline.com, entertaining.about.com, homeconfetti.blogspot.com, besthomedecorators.com, 100layercake.com, interiordesign-tips.com

28.12.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist