Moderní květinová výzdoba interiéru

Často si to možná ani neuvědomujeme, ale květiny nás provázejí na každém kroku, jsou součástí našeho životního prostředí, našich interiérů, našich životů. Zaměřme se tedy na to, kde všude můžeme květiny vidět a potkat v našich interiérech, v místech, kam se rádi vracíme, když si chceme odpočinout v důvěrně známém a přívětivém prostředí.

120833-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: archiv redakce

Kdo si potrpí na dokonalý vzhled a má smysl pro čisté luxusní provedení, rád se jistě o své soukromí podělí s ušlechtilými orchidejemi. Je dobré umístit je poblíž světla, ale ne na přímém slunci. Působí v bytě jako opravdu luxusní živá dekorace.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

Dominantním materiálem ložnice je textil. Textilní jsou záclony a závěsy, ložní prádlo, polštáře, ubrusykoberce. Na všech těchto typech textilu se můžeme setkat s květinovým vzorem. Jen je potřeba myslet na to, že v malé ložniciby se neměly používat příliš výrazné vzory.

Květinová výzdoba: inspirativní fotogalerie


Moderní doba květinovému tématu opravdu přeje. Setkáváme se často se vzory květin na lampách, lustrech i miniaturních lampičkách. Vybírány jsou jistě podle vlastního vkusu, ale nesmíme zapomenout na to, že je rozdíl mezi dekorací a lampou, při které musíme dobře vidět na čtení, psaní, vaření a další činnosti, které vyžadují dobré osvětlení.V moderní kuchyni
jsou pracovní a odkládací plochy uspořádány ve shodě s procesem přípravy jídel. Rozměry jsou přizpůsobeny parametrům lidského tělka a vykonávaným pracovním činnostem. To všechno chápeme jako naprostou samozřejmost.  Samozřejmostí jsou však i rostliny v kuchyni, ať už v podobě bylinek v závěsných košících, které máme při ruce vždy čerstvé, abychom jimi mohli dochutit nejrůznější pokrmy, nebo pěstujeme v kuchyni pokojové rostliny, které vydrží v těchto  náročných podmínkách. V kuchyni však stále častěji nacházíme i květinové dekorace, například na nástěnných panelech za kuchyňskými linkami, které chrání zeď před trvalým poškozením a usnadňují údržbu v okolí kuchyňské linky.  Často se k tomuto účelu poslední dobou využívá například grafosklo s květinovými motivy.

Čalounění nábytku v obývacím pokoji, moderní je právě květinový potah, stejně tak jako u vzoru vinylových tapet. A nejnovějším hitem se staly nálepky na zeď alespoň ve stylizované formě květin. Stejně dobře mohou být funkční jako dekorativní.  Vnější vrstva tapety mívá velmi často strukturu přírodních materiálů. Vytváří tak útulnou a zateplenou atmosféru. Pokud však je čalounění nábytku naopak strohé, oživí jej polštáře a polštářky právě s květinovým vzorem.

Ani koupelna nemusí být o květiny a květinové vzory ochuzena. Moderní design van a dalších koupelnových zařizovacích předmětů nám dnes již může nabídnout dokonce jejich květinové vzory nikoli pouze hladký bílý povrch. Květiny se zde mohou objevit i na koupelnových závěsech, rohožích či v designu obkladaček.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Dekorace z pokojových květin“ a „Úžasné květinové dekorace ve vašem interiéru“ jsou další z našich článků, které vás zavedou mezi květiny.

Text: Zuzana Bohdalova
Foto: fancyhomedesign.com, housesroom.com, picstopin.com, shinyinterior.com, dighomedesign.com, dighomedesign.com, rumahaini.com, home-designing.com, freshinteriorideas.com, thebridesdiary-homeandlifestyle.blogspot.com, chadmichaelpeters.squarespace.com, greigedesign.blogspot.com, ciiwa.com, oldfashionedhomemaking.com, culture of style.com, myfashionconnect.blogspot.com, craftandcouture.com, about-interior-design.net, modernfurnitureny.com, homeincast.com

19.9.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist