Silvestrovská párty u vás doma? Připravte se na ni!

Letos to připadlo na vás – budete hostitelem silvestrovské párty. Jak se s takovým úkolem vypořádat, aby všichni pozvaní hosté byli spokojení? A jak se přitom finančně nezruinovat a zároveň si osazenstvem nenechat zničit třeba talíře a vybavení bytu? Chce to přemýšlet a všechno naplánovat!

Silvestrovská párty vás vůbec nemusí vyjít na astronomickou částku peněz, i když se bude konat přímo u vás doma. Nemusíte totiž byt zdobit balónky a nechat jej blikat do dálky, spíš se postarejte o pohodlí hostů při oslavě a taky o vaše pohodlí při uklízení den poté.

Nejdřív pořádně zvažte, koho chcete pozvat. Ne snad, že byste měli hned razantně proškrtat seznam, ale kriticky zhodnoťte, kolik lidí se vůbec do vašeho bytu vejde. Pokud jim nevadí sedět na zemi, máte vyhráno a můžete pozvat hostů mnohem víc. Pokud ne, rychle shánějte další židle nebo taburety.

Silvestrovská párty půlnocí nekončí!

Stejně tak dopředu přemýšlejte, kolik hostů u vás může přespat. Máte-li jednu rozkládací pohovku, neznamená to, že máte vyhráno.

Pokud máte karimatky nebo podložky do stanu, raději si je připravte a dopředu počítejte pro jistotu s tím, že u vás přespí hostů o něco více, než jste čekali. Nebudete je přece hnát silně „ovíněné“ v noci domů.

Na znečištění buďte připraveni

Dopředu počítejte i s tím, že někomu může ukápnout trocha kečupu z hranolek, občas se vylije víno nebo sekt při slavnostním otevření vypění z lahve a chipsy se rozšlapají. Na všechno se připravte a mějte po ruce šikovné čisticí prostředky nebo vysavač. A nebo dejte „všanc“ takový nábytek a vybavení, kterého vám není líto.

Nakupte nádobí na jedno použití. Sice nevypadá nijak stylově, ale věřte, že vašim přátelům nijak vadit nebude, a pokud ano, pak jen zhruba první dvě hodiny oslav, pak už jim bude určitě jedno, že pijí z umělohmotné číše.

Jednorázové nádobí oceníte den poté

Pokud se nechcete další den udřít při umývání nádobí nebo již v průběhu akce jménem silvestrovská párty plakat nad rozbitými talíři a skleničkami, co vám dala tetička k svatbě, je nádobí na jedno použití vynikající volbou.

Jednoduše ho ráno vyhodíte i se všemi zbytky, co v něm zůstaly. Určitě nebudete mít v noci chuť nic uklízet a další dny chuť to, co po oslavě zbylo, dojídat.

Každý ať něco donese

Pokud přemýšlíte, co vlastně na umělé talíře naservírujete a už dopředu vás děsí dlouhé přípravy chlebíčků a rolád, které začnou v devět ráno a skončí vaším absolutním vyčerpáním ještě před příchodem prvního hosta, nebojte se hostům dostatečně dopředu říct, ať něco donesou i oni.

Vy pak taky něco málo připravte a nakupte a nebojte se, že vám v devět večer dojde jídlo. A pokud se tak stane, svět se přece nezboří. Možná za to budete ráno naopak rádi. Teď už zbývá jen popřát šťastný nový rok a ať se poslední párty roku pořádně vydaří!

Další inspirace ve článku Video recept na lahůdkového kapra v zeleninové krustě

Martina Tlachová
Foto: fureyandthefeast.com, about.com, thedailygreen.com, ehow.com

30.12.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist