Vyrobte si vlastnoručně adventní věnec

Advent je krásným obdobím roku, kdy čekáme na příchod Štědrého dne a těšíme se na večerní nadílku dárků. Abychom si toto období čekání zkrátili, můžeme si vlastnoručně připravit adventní věnec, na němž každou neděli v průběhu adventu zapálíme vždy jednu svíčku.

119916-1100x618.jpg Celá galerie 9 Zdroj: archiv redakce

Na výrobu adventního věnce budeme potřebovat: slaměný nebo polystyrenový korpus, postačující bude o průměru 20 cm. Dále využijeme nůžky, zahradnické nůžky, drátek, nejlépe zelený namotaný na cívce, tavnou lepicí pistoli a náplně do ní, 4 zápichy pod svíčky, 4 svíčky, několik kousků celé skořice, 1 – 2 dlouhé skořice, 2 m červeného pedigu, látkové dekorační figurky, špejle, malá červená jablíčka, asi 8 – 10 ks, chvojí nejlépe jedlové.

Větvičky chvojí zakraťte pokud možno všechny na stejnou délku a klaďte je na sebe ve skupinkách, vždy asi po 5 – 6 větvičkách. Pevně je omotávejte vázacím drátkem tak, aby všechny skupinky kladené na korpus šly jedním směrem. Snažte se pokrýt celý povrch korpusu vždy v celém pruhu, tak aby základ věnce pod větvičkami nikde neprosvítal. Ideální je zvolit chvojí jedlové, neboť déle vydrží a neopadá tak brzy jako například chvojí smrkové. Věneček můžete zdobit třeba i větvičkami buxusu, ne každému je však jeho vůně příjemná. U jedlového chvojí budete mít záruku té pravé vánoční vůně.

Do takto chvojím pokrytého korpusu vetkněte zápichy na svíčky. Mohou být všechny na jedné straně anebo v pravidelných intervalech rozmístěné po horní části věnce. Nahřátým trnem v zápichu udělejte do spodní strany svíčky otvor, aby vám pak šla svíčka snadno na zápich nabodnout.

Na korpus uložte do kruhu nepravidelně smotaný červený pedig a lehce jej k větvičkám chvojí na některých místech přilepte 2 kapkami lepidla z tavné lepící pistole. Konce pedigu zapíchněte do slaměného korpusu.

Do vyleštěných malých červených jablíček zespoda napíchněte špejli, postačí ½, a takto upravená jablka zapíchněte do slaměného korpusu na několika místech. Rozmisťujte je vždy spíše nepravidelně.

Mezi jablíčka a pedig vlepte několik kousků skořice a nakonec přes věnec umístěte na ležato dlouhou skořici.

Volná místa dozdobte tak, že na ně za pomocí tavné lepicí pistole přilepíte několik andělíčků z látky vhodné k této vánoční dekoraci. Pokud nemáte takovou dekoraci po ruce, můžete látkové figurky nahradit šiškami nebo skořápkami vlašských ořechů. Pak bude takový adventní věnec vypadat více tradičně.

Na závěr na zápichy umístěte svíčky. Pokud by špatně držely, pomocí sirky natavte opatrně jejich spodní část, vosk tak lépe přilne ke kovovému povrchu zápichu.

Nepřehlédněte – Velká galerie vánočních dekorací

A vlastnoručně připravený adventní věnec je na světě. Volba materiálu k jeho přípravě by měla samozřejmě odpovídat vašemu vkusu a vašim oblíbeným barvám a taktéž celkovému ladění vánoční výzdoby u vás doma.

Dalším naším článkem, který přináší námět na vánoční dekoraci je: „Vánoční hvězda pokaždé jinak.“

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: Zuzana Bohdalová

26.11.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist