Soutěžní rekonstrukce: Podkrovní dětská herna

„A co děti, mají si kde hrát?“ zeptal by se klasik. Děti manželů Krásných z Poděbrad rozhodně ano. Ti se totiž rozhodli pro rekonstrukci dosud neobývaného podkroví a jeho proměnu na dětskou hernu.

Ač bydlíme v rodinném domku, nikdy jsme neměli pocit, že bychom měli dostatek místa na všechno, co bychom si k bydlení přáli. Především pak dětský pokoj byl opravdu malý a natěsnat do něj dvě děti bylo skoro nemožné.

Proto jsme se rozhodli pustit se do rekonstrukce dosud neobydleného podkroví, kam jsme se rozhodli umístit dětskou hernu. Děti tak mají místnost, kde spí a druhou, kam si mohou vodit kamarády a kde si mohou nerušeně hrát.

Velká inspirativní fotogalerie dětských pokojů

Rozdělení pokojů na dětskou ložnici a hernu si nemůžeme vynachválit. Starší syn už potřebuje k přípravě do školy, ale samozřejmě i na hraní počítač a ten se nám v místnosti, kde mají nerušeně spát, rozhodně nelíbil.

Dětem jsme vybavili polovinu místnosti jako pracovní, kde mají velký stůl a každý kvalitní židli pro kreslení i psaní úkolů. Druhou půlku pak mají na hraní.

Vzhledem k tomu, že si ještě často hrají na zemi, volili jsme jako podlahovou krytinu koberec, který je komfortnější a teplejší. Nábytek je v zajímavém provedení v imitaci švestky.

Na rekonstrukci podkrovního pokojíku jsme si určili částku 120 000 korun a vyčerpali jsme na stavební práce 45 000 korun, na nábytek 50 000 a na drobné dekorace a doplňky pak necelých deset tisíc korun. Celkově nás tedy rekonstrukce vyšla na 105 000 korun.

Bydlení v podkroví: inspirativní fotogalerie

Manželé Krásní, Poděbrady

logo-burina-no-text.jpg

Zdroj: archiv redakce
29.6.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist