Úžasné postele pro děti – na hraní i na spaní

Nevíte, jak dostat děti večer do postele? Je to jednoduché. Stačí jim pořídit postel, která zhmotní jejich tajné sny. Máte doma malého letce, malou mořskou vílu, nebo malého dobrodruha? Tady máte postele, do kterých budou večer sami utíkat.

nubiekids_6871995_playtowerchildrensbed-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: Nubie Kids

Na spaní i na hraní

Nevíme, jak u vás, ale u nás je ukládání do postele každodenní boj. Každý večer přicházejí děti s novými a novými důvody proč ještě nemůžou jít do postele. Ovšem s postelemi, které jsou dnes již běžně k dostání a které jsou určeny právě našim nejmenším, bude večerní ukládání procházka růžovou zahradou.

Designéři se na dětské postele zaměřili a světlo světa tak spatřily vskutku unikátní kousky, plné barev a motivů z pohádek a filmů, které si vaše děti zamilují. Holčičkám můžete do pokojíku pořídit celé růžové království včetně postele s nebesy jako pro princezny. Správní a nebojácní kluci ocení postel ve tvaru hasičského auta nebo mašinky. Závoďáci mohou usínat v závodním kokpitu a milovníci vody pak v klasickém parníku nebo na pirátské lodi. Všichni kluci bez rozdílu ocení středověký hrad, nebo se vydají na výlet do vesmíru s postelí ve tvaru kosmické lodi.

Výhodou těchto postelí je jejich využitelnost i v průběhu dne na hraní. Mnohé z nich mají doplňky v podobě klouzaček, houpaček, lan nebo úložných boxů, které mohou skrýt i malého loupeživého rytíře nebo dokonce padací most, díky němuž se ubrání nájezdům nechtěných bojovníků.  Mnohé z postelí jsou k dostání jak samostatně, tak i v sestavě celého dětského pokoje.

Pokud se vám nechce investovat do postele s motivem, o němž jste přesvědčeni, že vaše dítko brzy přestane bavit, porozhlédněte se po postelích, které jsou vyvýšené, ale ne patrové a jejichž součástí bývá velmi často skluzavka nebo prostor na hraní ukrytý za veselým závěsem. Ten můžete kdykoliv jednoduše sundat a vyprat v pračce.

Zdravý spánek je základ

Spánek by v každém případě měl být kvalitní a u dětí to platí dvojnásob. Proto bychom při zařizování pokojíku měli myslet i na kvalitní matraci. Pokud totiž bude dítě spát na nekvalitní nebo proleželé matraci, hrozí mu permanentní únava, jen velmi těžko se bude soustředit ve škole a bude podrážděné a protivné.

Podstatně horší následky by mohla mít špatně zvolená matrace na páteř vašeho dítka. Ta při nevhodném podložení krční páteře trpí a při dlouhodobém špatném zatížení může dojít i nevratným poškozením. Vybírejte proto kvalitní matrace od renomovaných výrobců s certifikátem, které se rozdělují podle nosnosti.

Matrace by měla být prodyšná a z čistě přírodních materiálů. I když se vám to zdá pohodlné, nevybírejte ty nejměkčí matrace na trhu, dětem se nebude  dobře spát ani dobře vstávat. Přestože vás bude kvalitní matrace stát více peněz, investice do ní se rozhodně vyplatí, mají totiž podstatně delší životnost, o kvalitě spánku nemluvě.

Bezpečnost na prvním místě

Ačkoliv je naší největší touhou udělat dětem radost, neměli bychom ji upřednostňovat před bezpečností, která je zvláště u vyvýšených postelí velmi důležitá. Postele vybírejte vždy od kvalitních výrobců, klaďte důraz na certifikaci, na stabilitu konstrukce postele i na výběr kvalitního materiálu.

Při nákupu se nebojte vyzkoušet sami nosnost postele. Žebřík a palanda musí unést i vás. Nepodceňujte povrchovou úpravu. Nátěrové hmoty by měly být zdravotně nezávadné a netoxické. Klaďte důraz na základní bezpečnostní prvky, které musí každá certifikovaná postel mít, ať už jde o vyznačení výšky matrace nebo správného rozmístění zábran. Mezery mezi nimi by neměly být širší než 7,5  cm. Dbejte na dobré opracování i na oblé hrany a rohy, aby při hře nedošlo k nechtěnému úrazu.

 

12.10.2020 4:53 | autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist