Pořiďte si domácí hernu

Zavzdycháte pokaždé, když nějaká americká celebrita představuje svůj dům a v něm jako perličku místnost plnou herních automatů, Playstationů a nejrůznějších vychytávek?

Doby, kdy jste mohli jen toužebně snít, jsou dávno pryč. Domácí herna už nemusí být jen doménou amerických celebrit. Firmy na našem trhu nabízejí herní automaty i v češtině, Playstation a další herní konzole jsou běžně k dostání, takže nic nebrání tomu, aby i vy jste si ve svém domě zařídili domácí hernu.

Jistě se v běžném rodinném domě najde místnost, která se tolik nevyužívá. Sklepní místnost je nejvhodnější, nebo bývá velmi oblíbená také i nepoužívaná zděná garáž. Obě jsou oddělené od rodinného prostoru, takže hluk vycházející z herny není tolik omezující. Před zařizováním je nutné zajistit, aby v místnosti nebylo vlhko, jinak hrozí, že se herní nábytek rozklíží nebo ho napadne plíseň.

Praktické rady

Pokud máte místo na kulečník, je důležité zjistit, zda se podlaha nesvažuje k jedné straně. Je nutné ji vyrovnat a stůl vyvážit. Bowlingová dráha a ruletový stůl se stejně jako kulečník musí také perfektně vyvážit, je tedy nutné vyhledat odborníka. Zajistěte si kvalitní přísun elektrické energie, chcete-li si pořídit herní automaty a projektory. Veliký monitor na zdi umožní větší požitek ze skupinové počítačové hry. Stejně tak se dají sehnat pohodlná křesla, která po zapojení do sítě vibrují, reagují na hru a navozují lepší pocit akce. Šipkový terč umístěte raději stranou, abyste neházeli šipky nad hlavami ostatních. Přísun tekutin je důležitý, proto je vhodné v místnosti zřídit  barový pult, u kterého se mohou hráči sami obsloužit. Velmi trendy jsou nápojové automaty a popkornovače. Golfové simulátory potřebují speciální plátno do tvaru oblouku (reálnější rozhled po greenu) a místo na odpaliště, které zabere více místa. Nábytek vybírejte v tmavších barvách a nejlépe z materiálu, který se dá jednoduše očistit. Lépe se z něho odstraňuje pach cigaret a skvrny od alkoholu. Na podlahu se hodí dlažba nebo linoleum, protože jsou jednoduché na údržbu. Pro tlumící efekt zvolte koberec s krátkým chlupem.

Domácí herna se může stát místem, kde se celá rodina sejde a užije si spousty zábavy. Také se zde mohou konat rodinné oslavy a párty.

Sabrina Harisová
Foto: rentalhomes.com, lakesidehomes.com, w4lonline.com, gameroomconnection.com

30.7.2010 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist