Netradiční závěsná svítidla – jak se vám líbí?

Hledáte-li do svého bytu něco opravdu originálního a netradičního, máme pro vás tipy na závěsná svítidla, která jste nejspíš neměli ještě možnost nikde spatřit. Pokud je pro vás to pravé, kombinace neobvyklých designů, tento článek je určen přímo pro vás.

133477-1100x618.jpg Celá galerie 59 Zdroj: archiv redakce

Ve fotogalerii, která doplňuje náš článek skvělými ukázkami designových a zcela neobvyklých lustrů nebo spíše závěsných svítidel, naleznou skvělé nápady všichni milovníci netradičního ztvárnění interiéru. Tipy pro svůj byt zde najdou také příznivci průmyslového interiérového designu i eco stylu. K výrobě netradičních lamp se zde použilo vícero různých druhů materiálu, například oceli, dřeva, papíru, lněného provazu, textilu, skla, betonu anebo třeba pletací příze či vlny. Majitelé jak klasických, tak elegantních moderních interiérů , možná uvítají právě lampy z muránského skla, které jsou velmi vhodné do tohoto typu interiérů.

Sklo bylo vždy tradičním materiálem pro vytváření různých druhů osvětlovacích těles. Nelze jej tedy vynechat ani v moderním designu. Dá se však využít i velmi netradičně. Obvykle je to materiál mnoha možností a pro kreativní tvůrce velmi inspirativní, mnohdy nezastupitelný.

Některé lampy pak mají velmi netradiční tvary, vypadají například jako pavouk s nohami přimknutými k tělu, jiné mají tvar mořských medúz, či chapadel chobotnice, další připomínají spíše rozmotaný svazek elektrikářských svorek, nebo mají tvar i podobu elektrických objímek. Další evokují svou podobou spíše bublinkovou koupel anebo zlatavé baňky na vánočním stromečku. Zkrátka co tvůrce či designér, to jiný nápad, jiné pojetí.

Jak vybírat osvětlení do interiéru“ anebo „Jak vybrat lustry do obýváku“ jsou názvy našich dalších článků, které vám kromě inspirace přinesou i důležité zásady výběru osvětlovacích těles do vašeho bytu či domu. Nahlédněte a nechejte se inspirovat.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.cz, contemporist.com

28.4.2015 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist