Maximum pohodlí a relaxace na designových pohovkách

Malé prostory si žádají nápaditá řešení a tak i nábytkový design se přizpůsobuje. Jako velmi praktické se ukázalo navrhování sedaček a pohovek, které se během několika pouhých vteřin dají proměnit na příjemné ležení.

Strohé linie těchto nábytkových kousků už dávno nejsou in. Nesetkáváme se už příliš ani s obnaženými ocelovými konstrukcemi. Současné trendy upřednostňují modulární kousky sedacího nábytku, na kterém si smlsnou i vaše oči a nejen tělo. Jak se přesvědčíte sami v naší fotogalerii u článku, takové designové sezení a ležení na rozkládacích pohovkách všeho druhu ocení nejen ti z vás, kteří jste majiteli malometrážních bytů, ale i vy, kteří rádi vítáte časté návštěvy.

I designéři a návrháři jsou mladí lidé s nápady, kteří myslí i na nečekané návštěvy, proto je výhodou u většiny těchto pohovek, že stačí pár pohybů a útulné až božsky pohodlné sezení se změní na zcela komfortní postel buďto přímo pro vás anebo pro hosta.

Pokud chcete, aby vám vaše skvělá nová sedačka či pohovka vydržela co nejdelší dobu a v plné kondici sloužila i při frekventovaném rozkládání, rozhodně byste měli dát při nákupu přednost kouskům, které jsou vyrobené jak z kvalitních materiálů, tak s využitím odolných rozkládacích mechanismů. Dopřát si můžete velkou variabilitu nejrůznějších řešení. Díky tomu lze často skládat a rozkládat pohovky doslova jako dětské stavebnice, které vám i vašim hostům poskytnou vkusné sezení a zábavu zároveň. V daných podmínkách to bude vkusné posezení na míru byť malému prostoru a zároveň i aktuálním potřebám při uložení hostů.

Když půjdete vybírat novou sedačku, neunáhlete se, vyzkoušejte si ji na vlastní kůži anebo spíše na vlastní lehnutí či posezení, setrvejte v relaxační poloze alespoň 15 minut a svou pozornost zaměřte na to, kolikrát jste se cítili donuceni změnit svou pozici na ní. Sedačka odpovídá vašim osobním nárokům a tělesným požadavkům tehdy, pokud jste na ní vydrželi sedět bez hnutí alespoň 10 minut z těch patnácti.

Uvažujete-li o koupi více než jednoho kusu, nesázejte na žádnou stylovou divočinu, ale spíše na jednotlivé kousky ve stejném výrobním stylu a od jednoho nábytkářského výrobce. Zajímavým prvkem v interiéru se mohou stát i typově shodná křesla v odlišných vzorech potahů.  Některé sedačky mohou působit vcelku futuristicky, jako by k nám přiletěly ze vzdálené budoucnosti, jiné zase nostalgicky připomínají léta dávno minulá a svými oblinami se nás snaží vrátit do padesátých let. V obývacích se dnes můžeme více či méně setkat s čímkoli – sedačky mají tvar rozvitého květu, mechových kopečků, molekul složených z jednotlivých atomů, proutěných ptačích, obřích polštářů, či houpačky, případně hnízdaanebo dětských zavinovaček.

Designové bydlení: inspirativní fotogalerie

Další sedačkové a pohovkové inspirace najdete například v článku „Moderní rozkládací křesla vás překvapí“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: design-milk.com

20.6.2013 4:25

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist