Populární kuchyňský design: venkovský, moderní či retro styl kuchyně?

Aby se vám v kuchyni dobře vařilo, nestačí mít správně rozvržené odkládací, varné a mycí zóny a patřičné odvětrávání. Velkou roli v tom, jak se budete v kuchyni cítit, hraje totiž také její vzhled. Proto je třeba v kuchyni zvolit takový design, který vám sedí. A mezi čím se můžete rozhodovat? Inspiraci můžete načerpat třeba právě v tomto článku.

Stojí-li před vámi rozhodnutí, jaký styl kuchyně si zvolit, pak předně závisí na vašich osobních preferencích a vkusu a pak samozřejmě také na stylu, v němž je zařízen zbytek bytu nebo domu.

 

Zařizujete kuchyni? Přečtěte si zkušenosti na forum.living.cz.

 


Kuchyň ve venkovské stylu
Venkovský styl bydlení patří mezi ty, v nichž se majitelé i hosté cítí obvykle velmi příjemně. Celý tento styl je tedy skutečně útulný, přívětivý a domácký. Kuchyně ve venkovském stylu si tuto notu udržují a to především díky stylovým dekoracím, účelnému uspořádání a chytrým detailům.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie retro bydlení

Venkovské kuchyně upřednostňují přírodní materiály, vyřezávané dřevo i cihly. Kamenná pracovní deska, jídelní  nábytek z masivu, dekorativní košíky, poličky a svícny z tepaného kovu jsou přesně tím, co vytváří v kuchyni příjemnou atmosféru venkova.

Moderní designové interiéry – Velká fotogalerie

Francouzská elegance
Francouzský kuchyňský design
má blízko k venkovskému a rustikálnímu stylu, proto patří ke klasickým, prostorným a zároveň velmi oblíbeným designům kuchyní. Vyznačuje se především květinovými vzory na tapetách a textiliích, sladěnými béžovými a hnědými barvami užitými na stěnách, dlažbě i krajkovými záclonami. Mezi nejvyužívanější materiály patří ve francouzské kuchyni sklo a dřevo. Francouzi si také potrpí na účelné vybavení kuchyně i na každičký detail.


Moderní design kuchyní
Moderní kuchyně
musí především splňovat vysoké nároky na funkčnost, prostor a po estetické stránce musí vyhovět požadavkům na originalitu a neotřelý vzhled. Z kuchyně – tedy z místa přípravy a konzumace jídla – se postupně vyvinula velmi reprezentativní místnost, která je často propojená s obytným prostorem a je tedy součástí společenského dění. Moderním kuchyním proto často vévodí čisté a jednoduché linie, výrazné barvy a jejich kontrasty, hladké plochy a nejmodernější materiály jako jsou exotické dřeviny, nerezová ocel a mramor.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie


Retro kuchyně
Kuchyňský design
rád vzpomíná i na dávnější časy 50.60. let, které dnes označujeme za retro styl. Ten má mezi námi stále své velké příznivce, kteří „ulítávají“ na výrazných barvách, crazy kombinacích, syntetických materiálech i na neuvěřitelných geometrických vzorech. A co přináší takový retro design do našich kuchyní? Předně by zde neměla chybět původní stará kredenc s vitrínkou na sklo, plastový sedací nábytek s měkkými opěráky a sedáky, pohodlný otoman pro odpolední odpočinek a dostatečný úložný prostor, který zajistí například špajzka – vysoká skříňka pro ukládání potravin.


Ať už si pro svou kuchyň zvolíte jakýkoliv styl, vždy mějte na paměti, že musí v první řadě splňovat vaše vlastní estetická kritéria a nejen současné trendy.

Čtěte také:

Podlehněte kouzlu fialovo černé kuchyně

Lesklý design a oblé tvary – nové trendy ze světa kuchyní

Ergonomické uspořádání uvnitř kuchyňských skříněk

Klára Beščecová
Foto: Homedecoratingworld.com, Ehomee.com, Casaresidence.com, Nikadon.com

18.10.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist