Lampy a lampičky – světlo v různém balení

Lampy se staly nedílnou součástí každého interiéru a postupně přestaly plnit pouze svoji praktickou roli, ale začaly udivovat i trendy designem. Pojďte se podívat na novinky a zajímavosti ze světa bytového osvětlení.

121286-1100x618.jpg Celá galerie 11 Zdroj: archiv redakce

Lampy jsou doplňkem k hlavnímu pokojovému osvětlení a mají za úkol osvítit určitou část místnosti nebo navodit příjemnou atmosféru a ulehčit orientaci v potemnělém prostoru. Jak je vidět, designéři se v poslední době raději věnují relaxaci mysli, a proto přicházejí na trh s unikátními lampami, které jsou spíše uměleckým dílem.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie světel

Například lampa od design týmu, který si říká Nervový systém je beznadějně vyprodaná. Jedinečná lampaje tvořena žilkatými listy z plastu. Ty symbolizují přesnou kopii nervového systému zvířete ve 3D. Každý kus je originál a stojí přibližně 600 dolarů.

Velká fotogalerie moderního osvětlení

Pokud chcete ušetřit a přece si dopřát něco originálního, pak vás možná nadchne vlastnoruční výroba lampiček z papírových krabic od mléka, džusů nebo vitamínů. Na obrázcích vidíte, že stačí pár velmi dobře umístěných dírek do krabice a úžasná lampička je na světě. Pravda, knihu si u ní nepřečtete, ale rozhodně vám zvedne náladu.

lampa3.jpg

Zdroj: archiv redakce

A co říkáte na  lampičku, která připomíná skleničku plnou mléka? Funguje na principu elektrických svíček. Po nabití vydrží svítit 10 hodin bez přestávky.

Lampy – inspirativní fotogalerie

Velmi zajímavá a kreativně zpracovaná je lampa z tykve. Opracovaná tykev ze Senegalu má v sobě zářezy vytvářející ornamenty, které potom světlo promítají na zeď. Nejvíce vynikne v bytě se sněhobílými zdmi, kde může naplno zazářit svou krásou.

Která z lamp by se líbila vám?

Sabrina Harisová
Foto: calabarte.deviantart.com, homedisigning.com, dornob.com

7.3.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist