Sklo jako součást v interiéru

O nepostaveném, prázdném bytě si těžko utvoříme představu, do jaké míry nám bude vyhovovat, jak v něm vše srovnáme a jakým způsobem si jej zařídíme. Máme-li jej již však alespoň z části zařízený, můžeme si chtít do něj pořídit některý nábytek, stěnu, dveře či pouhou dekoraci ze skla.

122997-1100x618.jpg Celá galerie 26 Zdroj: archiv redakce

Například grafosklo – velmi moderní interiérová záležitost. Jedná se o unikátní interiérový systém. Při jeho výrobě se zalaminovávají digitální tisky nebo textilie. Jednolitost povrchu skleněné plochy je naprostou jistotou díky speciální vnitřní laminaci digitisku a látek. Celoskleněné obklady z něj vyrobené mohou například v kuchyni působit velmi dekorativně a zároveň jsou její funkční částí. Grafosklo může vtipně rozdělovat místnosti, poslouží jako dělící příčka. Vývojovou novinkou je možnost, že si necháte do skla zatavit textilii, kterou sladíte zároveň se závěsy nebo potahem sedačky či tapetami. Rovněž celoskleněné dveře vás jistě okouzlí. Plochu dveří je možné opatřit téměř jakýmkoli vzorem či motivem. Jeho údržba je naprosto bezproblémová.

Skleněnou částí každého bytu jsou okna, v některých domech okna střešní, jinde zase francouzská. Okna se zajímavým řešením a pěkným výhledem jsou sama o sobě dekorativní.

Velká fotogalerie moderních interiérů


Krásné a dobře umístěné osvětlení ze skla v interiéru také působí velmi efektně.

Skleněné poličky v koupelně, dveře sprchy také ze skla, kuchyňský stůl, případně i židle, to vše je nebo může být součástí současných interiérů.

Sklo je čirá hmota, starší i moderní technologie již dávno objevily, jak jej barvit a upravovat či zdobit. Ale přesto je zde pořád výsostné zastoupení čirých sklenic na nápoje. Na stoly, ať už při obyčejných nebo slavnostních příležitostech, patří nápoje, a ty mají svou stejně ušlechtilou barvu. A tu jim může zachovat právě jen čirá sklenice. Nejedná se jen o jiskřivost vína či zlatavou barvu starého koňaku, stejně tak půvabně vypadá i průzračně čistá voda v orosené sklenici anebo veselá žluť pomerančového džusu.

Na trhu dnes objevíme stejně tak jako skleněné vázy na květiny, skleněné obaly na orchideje a pokojové rostliny, tak i skleněné mísy a talíře na jejich aranžování. Pro aranžéry jsou zajímavé hlavně jednoduché vázy z čirého skla, které se vyrábějí ve všech možných tvarech i velikostech. Mají pouze tu nevýhodu, že je nutné v nich měnit častěji vodu a udržovat je v bezvadné čistotě.

A co se týče skla, jako součásti interiéru, nesmíme zapomenout ani na luxfery, které se opět vracejí na výsluní zájmu.

Zajímavé čtení o skle vám dále nabízíme v našem článku: „Interiér celý ze skla? Proč ne!“

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: hotelemile.com, sodaglassusa.com, archiexpo.es, decoestilo.hoymujer.com, hometrendesign.com, eurosediadesign.com, sanssouci.com,  homeinnen.com, -hometrenddesign.com, homivo.com, ciiwa.com, homivo.com, 123rf.com, trendzona.com, homeinnen.com, idesignarch.com, articlesbase.com, coroflot.com, rusticcottageinteriors.blogspot.com, hettich.com, homeincast.com, oldtimepottery.com, carriewolf.net, drivenbydecor.blogspot.com

27.9.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist