Letní kytička a kytice pro váš interiér

Sladký čas léta se nezadržitelně blíží, všichni se těšíme na prázdniny a dovolené, které budeme z větší části trávit venku. Léto však není spojené jen s nicneděláním, také v létě přicházejí všední dny, kdy si ovšem také chceme přinést kousek letní atmosféry domů a pokochat se alespoň pohledem třeba při práci anebo po návratu domů na krásnou svěží kytku, kterou jsme si přinesli ze zahrady anebo z louky, případně ze zahradnictví domů.

129861-1100x618.jpg Celá galerie 29 Zdroj: archiv redakce

Květy v barvách meruněk, broskví, nebo melounů dodají nádhernou atmosféru vašemu domovu, a pokud takových máte na zahradě dostatek, jistě vám nebude líto, utrhnout si jich pár domů do vázy. V tomto ročním období je již květin dostatek i pro hmyz, takže se nemusíte obávat, že byste tyto maličké tvory nějak ošidili o jejich pochoutky, najdou si je zkrátka jinde.

Stejně svůdné jako barvy dozrávajícího ovoce jsou v létě i barvy květin, které zdobí naše zahrady. Výběr trvalek i letniček je v tomto období dostatečné množství a bohatě postačí i na to, abyste jimi zásobili i místnosti ve svém domě a pěkněji vyzdobili květinami klidně každý pokoj včetně koupelny, uvidíte, jak i ta ožije díky kytici čerstvých květů ve váze.

Letničky – velká inspirativní fotogalerie

Zvlášť dobře působí kytice laděné tón v tónu a jako ke každé barvě i k takto laděné kytici se budou vždy hodit na doplnění květy bílé barvy. Taková barevná kombinace nikdy nezklame.

Z vysokých rostlin můžete vybírat mezi ostrožkami, diviznami, náprstníky, topolovkami, denivkami, mečíky, slunečnicemi, plamenkami anebo lupinami.  Z nižších květin vám svou rozvitou krásu nabídnou hřebíčky, rozrazily, jiřinky, na loukách zase můžete natrhat kytici z kopretin, zvonků, kohoutků a pryskyřníků nebo jetele lučního a dát ji třeba do staré vyřazené konvice na čaj, která už dávno slouží jen jako pouhá dekorace. Pokud má tento zajímavý obal dírku a voda by protékala ven, postačí, když do konvičky vložíte zavařovací sklenici s vodou a kytku postavíte takto do ní.

Do fotogalerie jsme pro vás vybrali téměř třicítku květin, kytic a kytiček, které vám mohou doma zpříjemnit léto, když už ho nemůžete trávit uprostřed přírody.  Nechejte se inspirovat a až půjdete někam na louku na procházku, natrhejte si třeba nějakou podobnou.


Text: zuzana Bohdalová
Foto: pinterest.com, countrycurtains.com

19.6.2014 12:52

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist