Exotické i klasické květiny vás naladí na jaro

Pokud už máte zimy a mrazivého počasí dost, přiveďte si jaro do bytu. Stačí nakoupit pár jarních květin v květináči nebo vkusně naaranžovat květiny řezané a vaše nálada prudce vyletí vzhůru. A uvidíte, že vám bude i tepleji.

V zimě se zaměřte na exotické květiny, které vám do bytu přinesou teplo, barvy a optimismus. Květiny podivných tvarů nebo se vzory na okvětních plátcích jsou originální a nemusíte je ani tolik kombinovat s dalšími typy.

Exotické i klasické květiny cizích názvů, ale povědomé vizáže

Zkuste alstroemerii, heliconii nebo anigozanthos. Přestože vám tyhle názvy mohou znít neznámě a dalece, určitě jste si květin na pultech květinářství mnohokrát všimla. A možná je právě teď ta doba, kdy si je odnést domů.

Kupte jednu nebo dvě opravdu výrazné květiny a zkombinujte je s jednoduchými zelenými listy. Sama možná budete překvapená, jak dokáže takový doplněk proměnit byt. Až květina uvadne, kupte jinou a najděte si tak svoji nejoblíbenější a zároveň třeba i nejtrvanlivější.

Velká inspirativní fotogalerie jarních dekorací

Exotické i klasické květiny: kombinujte je

Pokud se sama necítíte na aranžérství, klidně si nechte květiny svázat a zkombinovat aranžérkou. Pamatujte ale, že vlastní výrobek vždycky potěší více, i když třeba není tak krásný jako ten od profesionála.

Nebojte se kombinovat exotické květiny s těmi, které vídáme v květinářstvích snad odjakživa. Zajímavá orchidej se výborně snese s gerberou, nebojte se proto zdánlivě nemožných kombinací.

Klasické květiny neopomíjejte

Nemusíte se vyhýbat ani samotným klasickým květinám. Pořiďte si oblíbené karafiáty nebo kaly. Vyloženě jarní atmosféru dokonale navodí například narcisy nebo hyacinty zasazené v barevných květináčích. Právě teď se začínají v obchodech objevovat.

Květinová výzdoba: inspirativní fotogalerie

Drobné radosti působí na lidskou psychiku blahodárně, proto si je občas dopřejte. Malá kytička nebo veselá obměna bytu vás příjemně nakopne a dodá energii do dalších mrazivých dní.

Další informace a inspirace ve článku Pokojové rostliny v zimě – jak na ně, když začínají chřadnout?

Martina Tlachová
Foto: teamsugar.com, fleurieflowers.com, designhouseofflowers.com, girlflower.co.uk

1.3.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist