Chcete se ve svém bytě cítit opravdu doma? Najměte si designéra!

Zatímco například stavbu domu dnes již zcela samozřejmě svěřujeme odborníkům, zařizování interiéru stále většina z nás řeší vlastními silami. Designové poradenství zůstává Popelkou, na kterou se díváme s krajním podezřením. Notně k tomu přispívají mýty, kterými je tato profese nezaslouženě opředena. Přitom zkušený bytový architekt či designér nám nejen pomůže ušetřit, ale především pro nás vytvoří skutečný domov v tom nejlepším slova smyslu.

112161-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

3 největší mýty kolem bytového návrhářství
1.    Vymalovat a pořídit nábytek přece zvládne každý. To je sice pravda, ale už to neříká nic o tom, jaký bude výsledek. Přitom zrovna například barevné sladění interiéru bývá často kamenem úrazu. Míváme tendenci kombinovat příliš mnoho barev, používat ostré pastelové barvy, volit nevhodné vzory apod. To souvisí s celkově nepromyšlenou koncepcí, která se pak odráží i ve výběru nábytku. Jednotlivé kusy jsou třeba zajímavé, ale barevně či materiálově se k sobě nehodí, takže prostor nakonec působí nesourodě.

2.    Už tak to vyjde na spoustu peněz. Proč ještě platit designéra? Finance jsou vždy pádný argument, ale tady hovoří naopak ve prospěch bytových návrhářů. Ti mají totiž na rozdíl od nás přesný přehled o cenách, takže dokážou správně vyčíslit náklady, zatímco nám se může snadno stát, že kvůli chybnému odhadu někdy i dost značně překročíme plánovaný rozpočet. Designéři navíc při svých realizacích vždy pracují s předem odsouhlaseným rozpočtem, takže nás nečekají žádná nemilá překvapení a celkově můžeme i výrazně ušetřit.

Moderní designové interiéry – Velká fotogalerie


3.    V bytě, který zařizoval někdo jiný, se nemohu cítit jako doma. Tohle je možná vůbec nejčastější omyl, který vyplývá ze zdánlivě naprosto logického přesvědčení, že sami nejlépe víme, co chceme a co je pro nás nejlepší. Ve skutečnosti to obvykle maximálně tušíme a bytový designér je tu právě od toho, aby nám pomohl naše sny zformulovat a následně zrealizovat. Profesionální návrhář se vždy zajímá o to, co se klientovi líbí, co ho baví, jaký je jeho životní styl. Interiér pak koncipuje tak, aby jednak splňoval požadavky na vzhled a funkčnost, ale především aby se tam jeho majiteli příjemně žilo.

Designové bydlení: inspirativní fotogalerie


Každý se rád dívá, jak se mu plní sny
Bytový architekt se zkrátka dokáže vcítit do našich potřeb a díky svým zkušenostem nám může zásadním způsobem pomoci ujasnit si vlastní představy a požadavky na originální a přitom komfortní bydlení. Ví, jak pracovat s prostorem. Zná pravidla a postupy, kterými docílí, že místnosti budou působit prostorně, esteticky a zároveň útulně. Každý stůl, každá židle, každá skříň tak získá své výsostné a nenahraditelné místo v našem životě. Nic nebude chybět, ale také nic přebývat.

 

Komerční prezentace

19.9.2012 8:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist