Jak zařídit byt pro mladý pár: 2+kk bohatě postačí!

Dříve se osamostatnit, odstěhovat se od rodičů a pořídit si vlastní bydlení. To je trend, který hlásá dnešní doba. Jak mladý pár vměstnat do bytu 2+kk? Jednoduše. Stačí zařizovat s přehledem a funkčně. I malý byt dokáže působit mnohem větším dojmem, než ve skutečnosti je.

135987-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: archiv redakce

Zapomeňte na velké nábytkové sestavy. Vzdušnost a otevřenost se v menších prostorách rozhodně vyplatí. Neobklopujte se zbytečně věcmi. Akorát na ně sedá prach, a na jeho utírání v dnešní uspěchané době zbývá stále méně času.

Máte-li k dispozici byt o velikosti 2+kk, můžete si gratulovat. Taková velikost dvěma lidem bohatě postačí, navíc není problém najít v něm místo i pro prvního potomka. Pokud je však dítě ještě daleko, neváhejte a zařiďte byt podle svého.

Jak zařídit byta jeho ložnici ve 2+kk

Samostatný pokoj se výborně hodí pro ložnici. Stačí velká postel, noční stolky a několik komod nebo vestavěná skříň či menší šatna. Ponechte tento pokoj hlavně na relaxování, spaní a jako zásobárnu oděvů.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Větším oříškem bude zařídit místnost spojenou s kuchyňským koutem. Pohovka, knihovna a psací stůl jsou tím, co by v něm rozhodně nemělo chybět. Začněte proto se zařizováním od těchto nejvýraznějších prvků.

Byt a multifunkční místnost: jak ji zařídit?

Pohovka v menším bytě by měla být jednoduchá, nejlépe hranatá, bez zbytečných oblin, které vyžadují více prostoru. V jednoduchosti je krása a v menším bytě je v ní i praktičnost a mnohdy nezbytnost, proto na ni nezapomínejte.

Prostor zvětšíte světlými barvami, výborná je bílá nebo světle hnědá či béžová, která sluší nábytku. S kontrastními světlými, ale zářivými stěnami jako je žlutá nebo oranžová, bude byt působit ještě prostorněji. Vyhýbejte se tmavým barvám, ty by měly jen nenápadně dolaďovat atmosféru v podobě výrazného kusu nábytku nebo obrazu.

Jak zařídit byt a jeho obývací prostor?
Využijte knihovnu k optickému oddělení dvou místností. Obývací prostor od pracovního nejlépe a navíc elegantně oddělí knihovny a police přístupné z obou stran. Nejenže tak budete mít pocit, že jsou jednotlivé funkční zóny rozděleny, ale navíc využijete i úložný prostor, který většinou bývá podél zdí, a skoro nikdy uprostřed pokoje.

Úložné prostory tak budou volně dýchat a svou otevřeností navodí pohodlnou atmosféru v bytě. Zároveň vás nedonutí skladovat věci, které nepotřebujete, protože na ně bude jednoduše vidět.

Kuchyňský kout: jak jej zařídit elegantně a vzdušně?

Máte-li místo kuchyně spíš užší místnůstku, která působí stísněným dojmem, nebojte se otevřených nebo prosklených polic. Kuchyň prosvětlí i moderní materiály, které odrážejí světlo, ať už se jedná o obyčejné plexisklo nebo ušlechtilou ocel.

Kuchyň volte spíš menší, zapomeňte na stěny obestavěné linkou, dovolte si maximálně tvar do L. Pokud sjednotíte podlahu, vytvoříte tak plynulý přechod z jedné části místnosti do  druhé, a oddělíte-li naopak kuchyňský prostor dlažbou, nenápadně naznačíte, kde se mění funkčnost části bytu.

Martina Tlachová
Foto:petr.vaclavek.com,smarter.com,kabmurungraya.net,notebookmagazine.com, fromeurope.org, debrayounginteriors.com, propertytube.com, loot.com, roperty.mitula.co.uk, homeklondike.com, taylorwimpey.co.uk, taylorwimpey.co.uk, homeklondike.com, new-id.co.uk, denoxa.com, brlets.co.uk, thehomepicz.com, interiornity.com, dekrisdesign.com, freshome.com 

24.7.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist