Jak vyřešit úložné prostory

Pokud nevyznáváte život dobrodruha, jehož majetkem je to, co má v batohu na zádech, dříve či později budete stát před problémem nedostatku úložných prostor. Majitelé menších domků a bytů to vnímají ještě citelněji.

128259-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Všeobecně platí, že lidé rádi hromadí předměty. Naším hlavním úkolem však je naučit se rozeznávat, které jsou důležité a které nám pouze zabírají místo. Pokud jste se již rozloučili s vázičkou z předminulých Vánoc, která se vám barevně ani tvarově nehodí do interiéru a byla stále schovaná ve skříni, můžete začít přemýšlet kam s tím důležitým zbytkem. Nejvděčnějším místem pro úložné prostory bývají schody. Nejen jejich boční stěna, která nabízí místo pro skříň, ale i jednotlivý schod se dá s pomocí truhláře proměnit na šuplík, kam se mohou schovat boty,  pracovní nářadí nebo třeba sportovní náčiní. Nemáte-li schody, máte jistě nábytek a pokud bojujete s místem, vybírejte takový nábytek, který v sobě má úložný prostor, nebo do nějž se dá jednoduše doplnit. Nejoblíbenější jsou sedačky, křesla a pohovky, které mají vysoké nohy. Na ně se připevní držáky a okamžitě vznikne místo pro umělohmotné kontejnery nebo stylové bambusové a proutěné košíky.

Máte-li vysoké stropy, využijte místo pod nimi. Je vhodné na knihy, cd, šanony, časopisy, sbírky hrníčků, pivních půllitrů a pokud poličky doplníte i o pár pnoucích se květin, získáte zajímavý funkční design. Nudný strop můžete ozvláštnit  závěsnými dřevěnými úložnými kontejnery, které si budete podle potřeby spouštět na lanku k zemi. Nechcete-li jednotlivé kontejnery, nechte si udělat  jeden velký, který pojmete nejen jako úložný prostor, ale jako zajímavou dekoraci na stropě, která po zavedení elektřiny také svítí.

Velká inspirativní fotogalerie úložných prostorů

Pokud máte skříně, které nesahají do stropu, můžete využít jejich horní desku. Snažte se ale pořídit zajímavé krabice nebo kontejnery, aby designově nerušily interiér. Kontejnery a krabice lemované nerezovými prvky vypadají luxusně a také jsou pevnější.

Někteří z nás využívají koupelnové dveře jako místo na pověšení županu nebo ručníku. V bytě ale máte dveří více. Dobrým proměřením (aby se daly otevřít) a zajímavým návrhem z nich můžete mít další úložný prostor, který tolik potřebujete.

Jak vy bojujete s úložným prostorem? Máte nějaké nápady, tipy, rady nebo dokonce zlepšováky? Napište nám na adresu redakce@living.cz a my napíšeme o vás.

Sabrina Harisová
Foto: mocoloco.com, readallaboutit.open-books.com, smallplacestyle.blogspot.com, 1websurfer.wordpress

11.8.2010 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist