Jak na malé prostory – vaše tipy a triky

Co designér, to názor, co laik, to názor. Každý z nás má jiný pohled na prostor, ve kterém žije a na věci, které pro svůj život potřebuje. Neustále hledáme inspiraci a rady, jak se ve svém bytě cítit co nejlépe. Zaslali jste nám tipy, které se vám osvědčily. Tady jsou:

115753-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Paní Lenka Kladno
Mám opravdu malinkatou koupelnu a za těch 25 let co ji užívám jsem vyzkoušela mnoho barev a barevných kombinací. Co se mi osvědčilo je krémový odstín na zdech a použití zrcadel. Je sice fakt, že je musím často leštit, protože je na nich vidět sebemenší kapička, ale stačí jedno centrální světlo a rozzáří se mi celý prostor. Okolo zrcadla nad umyvadlem jsem jen tak ledabyle nalepila kousky zrcadlových dlaždic. Na protější zdi jsem z nich vytvořila  něco jako slunce a pár jich nalepila i vedle vysoko umístěného držadla na sprchu. Máme vanu (vaničku) , ve které se i sprchujeme, a tak když si umývám  ve stoje hlavu, nebo smývám pleťovou masku, využiji těch pár zrcadlových dlaždic na rychlou kontrolu pleti.

male%20prostory2.jpg

Zdroj: archiv redakce

Paní Drahomíra Mělník

Mám velmi úzkou kuchyň  a bohužel není možnost ji nijak rozšířit. Byla plná skříněk a já jsem měla pocit, že se v ní udusím. Jednou jsem ty horní skříně otevřela a řekla si, že část věcí stejně nepotřebuji, a že na linku zkusím vyndat ty, kterých jsem se za poslední  tři měsíce ani nedotkla. Musím říct, že mě samotnou překvapilo, jak moc jsem si oblíbila určité kousky nádobí, které používám opravdu často  a kolik jsem vůbec nepoužila. Měla jsem je tam, až na ně někdy přijde čas. Vyhodila jsem talíře, hrníčky, skleničky, některé hrnce (nebo jsem podarovala sousedy) a nechala si od všeho je pár kusů, které opravdu používáme. Až se rozbijí, koupím nové. Ze tří skříní nad linkou jsem udělala jednu menší, zbytek jsem nechala sundat, protože už je nepotřebuji. Je tam  teď překrásná svítící polička, nad ní zrcadlový pás a pár hrníčků na věšácích. Prostor už nevypadá tak stísněně a i já se v něm lépe cítím. Myslím, že hodně z nás si neustále něco schovává na později, nakonec to mnohokrát ani nevyužije, jen potřebuje zbytečně velké úložné prostory. Dnes se dá hezké nádobí pořídit i levně, tak není proč vše schovávat.

male%20prostory6.jpg

Zdroj: archiv redakce

Pan Petr  Libeň
Všude jsem četl, že do malých místností nepatří velké věci. O to více je pak vidět nedostatek prostoru. Rád fotím a tak jsem našel v Praze místo, kde je kamenným obloukem vidět do dlouhé aleje, kterou z obou stran chrání stromy. Z této fotografie jsem si nechal udělat  velký plakát, který jsem v rámu pověsil na hlavní stěnu v obývacím pokoji, který je z části i jídelnou.Vypadá to moc hezky, protože to evokuje pocit většího až nekonečného prostoru. Kolegyně v práci mi poradila, že bych kolem něho mohl udělat závěsy, aby to připomínalo okno do aleje.  Nápad se mi líbí. Asi ho vyzkouším.

A co vy? Jak vy řešíte problémy s malým prostorem?

Velká fotogalerie moderních interiérů


Čtěte také:

Šedá barva v interiéru

Zařiďte se stylově a levně

Před a po: Interiérové proměny

Sabrina Harisová
Foto:mosaicmatters.com.au, detail.en.china.cn, apartmenttherapy.com,decorpad.com

17.5.2011 12:48

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist