Řešíte obývací pokoj? Knihovnu?

Neexistuje žádná stoprocentně spolehlivá metoda, jak řešit interiér obývacího pokoje. Určitě ale platí, že každá místnost by měla mít svou dominantu, která na sebe bude strhávat pozornost a propůjčí pokoji svůj charakter. Proč by to nemohla být právě knihovna? Znáte francouzského designéra jménem Paul Coudamy?

128224-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Knihovna je nezbytnou součástí každého obytného interiéru, tedy nezbytou pro kulturního člověka, který vlastní alespoň pár knih. Mimochodem, víte, že někteří lidé knihy po přečtení vyhazují? Jednoduše se ke knihám chovají jako ke zboží, které spotřebují, knihu přečtou a ta pak putuje do odpadkového koše. Pokud ale své knihy uchováváte jako nositele vzácných informací, zážitků a poznání, tak pak budete knihovnu potřebovat.

TIP: Knihovna přece navíc nemusí být úložným prostorem jen a pouze pro knihy. Do knihovny je možné dávat gramodesky, CD, DVD, stejně jako dekorační předměty typu váza. Knihovna tedy může klidně zastávat roli pokojové stěny, ve které se najde místo pro vaše
HI-FI a TV.

Nepřehlédněte – velká fotogalerie obývacích pokojů

Knihovna jako dominanta místnosti? Stejně jako Paul Coudamy!

Francouzský designér Paul Coudamy patří mezi významné představitele současné francouzské scény. Začátkem léta tohoto roku představil odborné veřejnosti svou Swollen Wall, tedy „Oteklou“ či „Boulovitou stěnu“, která je celkem 17 m dlouhá a vyplňuje tedy celý obvod místnosti. Boulovitá stěna Paula Coudamyho je typickým případem nábytku, který je praktický a současně je výrazně výtvarně pojatý a funguje jako dominanta místnosti.

Obývací pokoj s touto stěnou už nepotřebuje žádné další výrazné kusy nábytku, žádné další silné barvy nebo doplňky. Tato knihovna, která je vlastně pokojovou stěnou, dokáže opanovat a určit celou místnost zcela sama. Ke konečnému zabydlení už postačí jen sedací souprava, světelné zdroje a na podlahu možná koberec.

TIP: Spočítejte si, kolik vás vyjde knihovna v obchodě a kolik budete při jejím pořizování nuceni ustoupit ze svých představ. A pak zkuste vyjet za město a navštívit venkovského truhláře. Nechte si od něj udělat cenovou nabídku. Ukažte mu klidně Boulovitou stěnu! Jeden běžný metr (tedy metr knihovny vysoké cca 2,5 m) vás vyjde na cca 3-5 000 Kč a když necháte truhláři vydělat, tak za knihovnu typu Boulovité stěny zaplatíte něco kolem 50 000 Kč. Běžte se podívat do obchodu, kolik by něco takového stálo! Nebudete-li truhláře porovnávat s produkcí od IKEA a kladete-li důraz na design a neformálnost, tak se truhlář vyplatí.

Red.
Foto Benjamin Boccas, Contemporist

5.8.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist