Slavná postel? Postel pro 21. století?

Jak se bude spát za sto let? A jak se spí dnes? Není vaše postel náhodou tak trochu už dítětem minulosti? Podívejte se na unikátní postel LOMME, která podle odborníků i laiků ukazuje směr, kterými se ložnice a lůžka budou v následujících letech ubírat.

122183-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Nápad vytvořit postel Lomme se zrodil na Camberwell college ve Velké Británii. Studentka průmyslového designu Agnieszka Bernacka se podle svých vlastních slov zabývala představou ideálního prostředí ke spánku. Ve svých fantaziích se vracela do dětství a při pobytu v přírodě přemýšlela nad tím nejpřirozenějším tvarem lůžka. Postel Lomme neměla být jen postelí, ale současně místem maximálně efektní relaxace. A s tím je spojen nejen dokonale ergonomicky vyvážený tvar, ale také pocit bezpečí, kterého se spícímu musí dostávat.

TIP:
Prohlédněte si fotografie postele Lomme a napište nám, co vám na první pohled připomíná. Své postřehy piště na adresu redakce@living.cz.

Lomme je vyrobena z moderních plastových hmot. Může díky své technologické výbavě měnit barvu vnitřního osvětlení, které má psychosomatický efekt a stimuluje vědomí směrem k uvolnění stresového sevření.

Postele – inspirativní fotogalerie

Oceňovaná postel pro 21.století


Postel
Lomme se v roce 2008 stala absolutní vítězkou prestižní soutěže Reddot design.V současné době patří v přeneseném slova smyslu mezi celebrity produktového designu a podle odborné i laické veřejnosti ilustruje obraz blízké budoucnosti.

Pozitivní vlastnosti postele Lomme představují podle odborné veřejnosti přesně to, co by moderní postel měla mít. V prvé řadě se jedná ergonomickou vyváženost, která už je dnes naprostou podmínkou. Konkrétně  je to kvalita postelového rámu, kvalita postelového roštu a matrace.

Dále by postel 21.století měla klást výrazný důraz na poskytování pocitu bezpečí tak, aby spánek byl hluboký, nepřerušovaný a klidný.  Podívejte se na fotografie postele Lomme. Připomíná svým tvarem lůno či vejce. Člověk má možnost se choulit jako malé dítě a odevzdat veškeré své starosti svému okolí. Pro zvyšování tohoto efektu je postel Lomme opatřená zmiňovaným osvětlením, které pomáhá stimulovat vědomí a navodit pocit uvolnění.

Red.
Foto Lomme.com

29.7.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist