Jak se staví sen: Dětský pokoj snů

Rodičovství znamená nejen celou řadu radostí a starostí, ale také nemalé ústupky, které kvůli svým dětem rádi děláme. Jedním z těch nejčastějších je prostor, který se svým dětem snažíme dopřát v podstatně větší míře, než sami sobě. Nejeden rodič uvolní svou ložnici pro dětský pokoj a sám spí v pokoji podstatně menším nebo dokonce v obývacím pokoji na rozkládacím gauči.

119304-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

A v podobné situaci se ocitli i manželé Skipalovi, kteří dosud obývali větší z pokojů, které jim panelákový byt na sídlišti nabízel. Ovšem jejich rok a půl starý syn Honzík už potřebuje prostor na hraní a tvoření a tak se rozhodli, že mu zařídí větší z pokojů jako dětský pokoj. Na pomoc k tomu přizvali tým designérů z pořadu: Jak se staví sen ve složení Zuzana Strouhalová a Radovan Mačák. Dosavadní ložnice je prostornější, ale stejně jako provizorní pokojík byla dosud vybavena pouze minimem nábytku a hlavně velmi neprakticky, ani stylově se mladé rodině rustikální nábytek nelíbil.

Velká inspirativní fotogalerie dětských pokojů

Návrháři měli ve své fantazii naprosto volnou ruku, jediné, čím byli zcela nepatrně omezeni, byla alergie a atopický ekzém malého Honzy. Velkým omezením však byl prostor. Nová ložnice jej nenabízela v podstatě vůbec žádný. Jestli je něco na bydlení v paneláku opravdu nepříjemné, pak to jsou právě miniaturní prostory, které se ani pořádně nedají zařídit. I pro designéry byla nová ložnice pořádným oříškem. Poprali se s ním ale se ctí a do ložnice kromě nové plovoucí podlahy ve tmavém exotickém dekoru dřeva dali už jen postel a šatní skříň, která zaplnila celou jednu stěnu, ale nabídla jak dostatek úložného prostoru, tak i optické rozšíření pokoje díky velkému zrcadlu a bílé barvě. Manželská postel byla tentokrát umístěna do středu pokoje, to kvůli malému prostoru a snazšímu přístupu. Noční stolky nahradila komoda za postelí, kam se pohodlně vejdou lampičky, budík i nějaká ta knížka k večernímu čtení. Velmi elegantně byly sladěny barvy v odstínech béžové a hnědé. Dekorací nebylo moc, což možná bylo tady trošku na škodu. Přední část ložnice působila trošku nedozařízeně.
To dětský pokojse oběma tvůrcům opravdu povedl. Na přání rodičů jej zařizovali i pro druhé dítě, které si manželé Skipalovi touží pořídit co nejdříve. Proto použili palandu, ovšem doplněnou o interaktivní prvky, které malému nezbedovi nabídnou dokonalé vyžití. Pokojík zařídili jako jednu velkou hernu. Honzík si užije legraci jak při prolézání, tak i při hledání nejrůznějších skrýší na své poklady.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

 

 

 

 

Zuzana s Radovanem zvolili veselé a pestré barvy.  V kombinaci s dominantní bílou, která prostor opticky zvětšovala, vypadala sytá žlutá, zelená, oranžová a modrá vesele a útulně. Malý dětský stolek už je v takových proměnách tradicí, ovšem tentokrát použili designéři také zajímavé křesílka z recyklovaného polystyrenu. Veselé jsou i poličky na stěnách. Na to, jak malý prostor měli návrháři k dispozici, se proměny zhostili se ctí. I když my v redakci věříme, že manželé by proměnu zvládli docela jistě také velmi dobře. Svědčil o tom prostor obývacího pokojekuchyně, který už si stačili zrenovovat a který vypadal velmi dobře.
Petra Martišková
Foto: iprima.cz

11.4.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist