Proměna malého obývacího pokoje

Možná už jste všechny pokusy o proměnu vašeho obýváku vzdali, protože nevíte, kde začít. Nebo vám chybí inspirace, či si nevěříte. Bojíte se, že to nedotáhnete do konce…? Nejste v tom sami. I majitelka tohoto bytu netušila, jak začít.

Kdy je ten správný čas na proměnu interiéru? Pokud čekáte na to pravé počasí, nebo na určité datum, tak vězte, že nic takového není. Čas určujete vy!

prom-na.jpg

Zdroj: archiv redakce

Jak vidíte na obrázku, obývací pokojmalém bytě proměnu nutně potřeboval. V takto neútulné místnosti byste si těžko odpočinuli od nabitého pracovního programu. Místo také působí studeně a tak nějak nedokončeně.

Nepřehlédněte – velká fotogalerie obývacích pokojů

Proměna spočívala v použití neutrálních tónů k navození útulné atmosféry a zateplení místnosti. Použitím zrcadla v rámu na zdi se docílilo nenásilného optického zvětšení prostoru.

Výrazné závěsy, které pokoji dominují, byly vybrány tak, aby korespondovaly s motivy na polštářích. Pokud by měly nesourodý design, v takto malé místnosti by mohly vyvolat pocit nepořádku.

Do malých obývacích pokojů je často problém vybrat sedačku. Zde byla zvolena kombinace křesladvojsedačky. Pokud i ta je moc velká nebo zabírá příliš místa, nebojte se koupit si například tři křesla. Lépe se v malém prostoru umísťují a můžete kolem nich procházet.

Barevná kombinace prozrazuje, že majitelem obývacího pokoje je žena, nicméně ve stejně rozvržené místnosti zalité do odstínů hnědé, by se mohl cítit spokojeně i mnohý muž.

Sabrina Harisová
Foto: channel4.com

25.1.2012 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist