Pánev na palačinky, jedinečný pomocník s unikátními vlastnostmi

Pánev na palačinky není jen tak běžná, kterou jste právě vytáhli z kredence. Správná palačinková pánev musí palačinku opéci či osmažit po celé své ploše a musí zaručit její bezproblémové otočení, ať už profesionálně ve vzduchu, nebo klasicky obracečkou. Pojďme se podívat na pánve na palačinky trochu detailněji.

Aby byly vaše palačinky jemné, tenké a křupavé, použijte tu správnou pánev na palačinky
Aby byly vaše palačinky jemné, tenké a křupavé, použijte tu správnou pánev na palačinky (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Máte doma pánev na palačinky?

Jemné a tenké palačinky, namazané domácí marmeládou nebo tvarohem a přelité šlehačkou, patří mezi oblíbené pochoutky. Ještě teplé k snídani nebo k večeři představují laskominu, kterou mají rády děti i dospělí. Ovšem připravit pěknou tenkou palačinku s nutnou obrátkou ve vzduchu, chce um a zručnost.

A také správnou pánev. Věděli jste, že existuje přímo pánev na palačinky? A není ledajaká. Aby se na ní těsto rovnoměrně opracovalo, musí být rovná, nepřilnavá a musí mít takový tvar, který umožní palačince ladně opustit vyhřáté lůžko a s obratem ve vzduchu se do něj zase vrátit.

Není pánev jako pánev. Ta na palačinky je trochu jiná
Není pánev jako pánev. Ta na palačinky je trochu jiná (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Nalézt ideální pánev na palačinky není zase tak úplně jednoduché. Proč je pánev na palačinky tak odlišná od ostatních typů pánví? Je to především  její tvar, který umožňuje snadné a bezproblémové otáčení palačinek. Pánev na palačinky má mělkou konstrukci s unikátně zkosenými okraji, což usnadňuje manipulaci s palačinkami.

Pánve na palačinky jsou obvykle vyrobeny z nerezové oceli nebo hliníku. Jaké jsou nejdůležitější parametry, na které byste se měli zaměřit? Určitě si všímejte velikosti, kvality materiálu a tepelné vodivosti. Mezi hlavní výhody patří snadné čištění, rychlá úprava tepla a větší kapacita. Pro kolik strávníků budete vařit? Jaký máte doma typ varné desky? 

Podstatou není jen vynikající těsto, ale i správná pánev na palačinky
Podstatou není jen vynikající těsto, ale i správná pánev na palačinky (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Otázek je více než dost. Vezmeme to tedy popořadě. Skvělou výhodou je pánev s nepřilnavým povrchem, avšak překvapivě co do materiálu není tento parametr ten nejdůležitější. Velmi kvalitní pánve jsou vyrobeny z těžké oceli s povrchovou úpravou na bázi včelího vosku. Ten je chrání před zoxidováním a zvyšuje přirozené nepřilnavé schopnosti pánví, které se navíc s každým dalším použitím zlepšují. Pánve jsou určeny na všechny typy varných zdrojů včetně indukce.

Tajemství je v dokonale plochém dně a nízkých okrajích
Tajemství je v dokonale plochém dně a nízkých okrajích (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

O level výš jsou pak špičkové nepřilnavé titanové pánve, které jsou díky speciálnímu nepřilnavému povrchu ideální pro zdravé a energeticky úsporné smažení bez tuku nebo s jeho minimálním množstvím. Dvakrát tvrzený povrch překvapí vysoce nadstandardními nepřilnavými vlastnostmi, navíc je velmi odolný proti poškrábání. Pánve se snadno čistí a bez potíží snesou mytí v myčce nádobí či použití například kovového kuchyňského náčiní.

Takové pánve zajišťují velmi rychlý přenos tepla po celém povrchu díky speciálnímu 6vrstvému materiálu a kvalitně zpracovanému dnu. Pánve jsou ideální pro použití na indukční plotýnce, další výhodou je možnost zapékání v troubě do 250 °C.

Výhodou je nepřilnavý povrch pánve
Výhodou je nepřilnavý povrch pánve (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Praktická je taková pánev na palačinky, která je opatřena praktickou odnímatelnou rukojetí. Díky promyšlenému technickému řešení se po sejmutí rukojeti snadno takové pánve vejdou do kuchyňského dřezu, myčky nádobí nebo i menší trouby. Při skladování pak šetří prostor.

Zdroj informací: chefshop.cz, palacinky.org

Publikováno: před 1 měsícem, Autor: Martina Pilzová

Mohlo by vás dále zajímat

Petlahvové lívance

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Máte rádi lívance a nebaví Vás hromada nádobí po jejich přípravě? Ukážeme vám petlahvovou vychytávku.

Recept na zdravé palačinky z jedlé suroviny

Víte, jak si vyrobit zdravé palačinky?

Recept na jednoduchý koláč z palačinkového těsta

Jak vytvořit palačinkový koláč?

Bublinkové palačinky

Recept na bublinkové palačinky je velmi jednoduchý a rychlý. Děti je budou milovat, protože je zábava je jíst.

Zelené palačinky

Znáte zelené palačinky?

Recept na nejjednodušší litou palačinku

Rychlá a jednoduchá palačinka litá a pečená na plechu.

ČTĚTE DÁLE

Pochopte sílu barev a jejich vliv na naši pohodu při tvorbě interiérového designu
Pochopte sílu barev a jejich vliv na naši pohodu při tvorbě interiérového designu

Interiér

Psychologie barev vás může mnoho naučit. Každá barva totiž ovlivňuje náladu člověka, produktivitu i chování. Poradíme, jak ji využít v interiérovém designu.

Multifunkční hrátky v interiéru pro soukromí i společné chvíle
Multifunkční hrátky v interiéru pro soukromí i společné chvíle

Interiér

Variabilní bydlení reflektuje dynamicky měnící se svět a nabízí způsob, jak co nejvíce trávit čas společně, přitom si nijak nepřekážet.

Gotický styl přinese do interiéru mystiku a tajuplnost
Gotický styl přinese do interiéru mystiku a tajuplnost

Interiér

Gotický styl v interiéru je jedinečnou kombinací luxusu a mystiky, která rozhodně osloví všechny příznivce originality a kreativity. Zkuste si jej zamilovat.

Věnec ze sušených rostlin pověsíte na dveře v kterékoliv roční době
Věnec ze sušených rostlin pověsíte na dveře v kterékoliv roční době

Interiér

Vyrobte si věnec na dveře pro každé roční období. Hlavními komponenty budou sušené rostliny, které, pokud se vám neomrzí, vydrží dlouho pěkné.

Tapety s interiérem dokážou hotové divy
Tapety s interiérem dokážou hotové divy

Interiér

Interiér s tapetami vypadá mnohem atraktivněji než prostá výmalba. Nevěříte? Podívejte se, co všechno dokáží tapety a proč byste si je měli pořídit.

Vaření ve vakuu ušetří místo a potěší mlsné jazýčky
Vaření ve vakuu ušetří místo a potěší mlsné jazýčky

Interiér

Sous-vide vaření pochází z Francie a nabízí netradiční a luxusní způsob přípravy pokrmů, které neztratí vynikající chuť, jsou šťavnaté a hlavně zdravé.

Jak se uplatní juta v interiérovém designu?
Jak se uplatní juta v interiérovém designu?

Interiér

Objevte široké použití juty jako textilie v interiéru i dekorace, floristického zboží nebo materiálu pro další tvoření v přírodním stylu v každém ročním období.

Bydlení budoucnosti
Bydlení budoucnosti

Interiér

Futurismus je styl v interiéru, který lze považovat za bydlení budoucnosti. Tento styl má až sci-fi prvky, které se uplatňují v bydlení i v architektuře.

Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu
Proč si obložit koupelnu keramickými obklady od podlahy až ke stropu

Interiér

Obložená koupelna keramickými dlaždicemi od podlahy až ke stropu je působivá. Chcete ji taky? Váháte? Podle čeho se rozhodovat? Poradíme vám.

Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka
Domácí těstoviny snadno a rychle. Pořiďte si úžasného pomocníka

Interiér

Přístroj na výrobu těstovin je skvělý pomocník do domácností, které milují italskou kuchyni. Těstoviny nejrůznějších druhů i chutí zpříjemní náš život.

Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé
Krásné posezení by mělo být i chytré a zdravé

Interiér

Výběr židlí k jídelnímu stolu stojí za plánování, protože nezáleží jen na tom, jak židle vypadají, ale také na tom, zda se do jídelny hodí a jsou ergonomické.

Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak
Ulehčete život doma svým alergikům, poradíme vám jak

Interiér

Vnitřní alergeny dokáží alergikovi pěkně zavařit. Víte ale, že i s tím je možné něco udělat? Poradíme vám, jak alergikovi zpříjemnit pobyt doma.