Rekonstrukce rodinných domů

Před tím, než se pustíte do rekonstrukce rodinných domů, byste si měli vypracovat plán, podle kterého budou probíhat jednotlivé práce. Měli byste pečlivě zvážit, jaké finanční prostředky jste ochotni do rekonstrukce vložit. Některé stavební úpravy možná budete schopni zvládnout sami, jiné však asi raději svěříte odborníkům. V takovém případě zkuste oslovit několik různých dodavatelů, z jejichž nabídek si zvolíte tu, která se vám bude zdát nejvýhodnější. Pokud to bude potřeba, neměli byste zapomenout požádat o stavební povolení.

Rekonstrukce rodinných domů rozhodně nejsou jednoduchou záležitostí, a proto se nebojte zeptat svých známých, kteří mají v tomto ohledu více zkušeností. Měli byste být připraveni na to, že po dobu stavebních prací budete mít do značné narušeno svoje soukromí. Před zahájením rekonstrukce byste se měli přesvědčit, že jsou v pořádku základy a nosné zdi domu. Měli byste také zkontrolovat stav střechy – zda jsou v pořádku střešní trámy, tašky a oplechování a zda do domu nezatéká.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

Postup rekonstrukce rodinných domů
Rekonstrukce rodinných domů by měly začínat zednickými pracemi, jako je stavění nových zdí, zvětšování otvorů pro okna apod. Dále byste měli věnovat pozornost instalaci trubek ústředního topení, klimatizace, vodovodu, odpadů a elektrického vedení. Kvůli zvyšujícím se nákladům na vytápění rodinných domů se jistě vyplatí provést vnější zateplení a rovněž instalovat kvalitní plastová nebo dřevěná okna.

rekonstrukce-15-.jpg

Zdroj: archiv redakce

Po dokončení základních stavebních úprav by mělo přijít na řadu nahazování zdí, montáž zárubní či pokládání nové podlahové krytiny. Mezi závěrečné práce v interiérech domů by mělo patřit obložení zdíschodišť a pokládka dlažby, po kterých by měly následovat malířské práce nebo případně lepení tapet. Nakonec bychom neměli zapomenout ani na úpravu vnější fasády a instalaci okapů.

Text: Libor Zukal
Foto: hsaplumbing.co.uk, thehouseonhilltopfarm.blogspot.com, jarrettinteractiondesign.com, inside-real-estate.com, handymanbazblog.com, alure.com, fieldstonewindows.com, ggrgroup.com, sourcewire.com, windowreplacementsatlanta.com, artisanflooring-uk.com, spitfiresocceracademy.org, thesolidwoodflooringcompany.com, ukworkshop.co.uk, sheffield.ac.uk, mybuilder.com, bitterrootranch.blogspot.com

6.11.2012 1:17

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist