Bydlení pro milovníka koček a psů

Domácí mazlíčci patří již od nepaměti do našich domovů. Právě proto, že naše chlupaté společníky tolik milujeme a chceme je mít neustále na blízku, vymýšlíme, jak zharmonizovat naše interiéry s jejich pelíšky v jeden dokonalý soulad…

133955-1100x618.jpg Celá galerie 65 Zdroj: archiv redakce

Ti, kdož milují kočky, dobře vědí, že není radno, zahrávat si s jejich ostrými drápky. a vědí to i ti, kteří tvoří  moderní designové vymoženosti, právě pro milovníky koček.  Takový ideální kočičí příbytek není snadné vytvořit. Máme na výběr z několika variant, jak těmto předoucím miláčkům zpříjemnit domácí, ba dokonce mnohdy městský život.

Nabízí se možnost, obohatit interiér vaší domácnosti o nějaká ta nápaditá prolézací škrabadla. Dnes už se skutečně jedná spíše o super-kočičí zábavní centrum nežli o obyčejný brusič drápků. Speciální fun- scraping systémy neboli zábavní „škrábací“ systémy jsou nejen dokonale účelové, ale současně mohou velice elegantně splynout s interiérem. Může se ale také jednat o pestrobarevnou propleteninu plyšových kukaní, chlupatých domečků a jutových prolézaček – záleží na vkusu.

Velká fotogalerie zvířat

Kromě těchto solitérních systémů jsou na místě také různé formy solitérních, závěsných nebo dokonce nástěnných odpočívadel, která mohou, navzdory své zafixované poloze a naprosto jednoduchému designu i přesto přinést vaší kočce plno zábavy. Jde totiž o samotný systém instalace. Pakliže takové odpočívadlo umístíte tak, aby bylo pro kočku obsazení tohoto místa takovým malým oříškem, uvidíte, že ji to skutečně zaměstná a odvede  tak pozornost od vašich nových záclon.

Dalším skvělým typem kočičích prolézaček jsou integrované policové systémy, volně přecházející například v nástěnnou knihovnu. K těmto typům interiérových doplňků pro domácí mazlíčky je zpravidla nepřeberné množství modulů, které lze dokoupit – například závěsné stropní houpačky anebo měkká odpočívadla s kožešinovým polstrováním, pro příjemný spánek, ale i dopad v případě, že jej kočka využije jako odrazový můstek.

A co naši psí miláčci? Ani na ně moderní design nezapomíná. Kromě ohromného boomu psích pohovek a speciálně upravených pelíšků s nimiž si mnohdy nezadá leckterá lidská postel nebo sedací souprava, jsou zde i nápadité schovávačky. Velmi populární jsou psí kukaně, zakomponované do různých kusů nábytku jako například pelíšky v nočních stolcích a houpacích křeslech anebo třeba kukaň pro psíky v květináči. Ocení především majitelé teras a zahrádek.

Skutečné „lážo-plážo“ pak představují válecí odpočívadla, která jsou koncipována jako malé solitérní hamaky. Velmi esteticky, obzvláště v minimalistickýchmoderních příbytcích, kde dominují čisté barvy a jednoduchá design, se budou krásně vyjímat takzvaná „lovely pet’s eggs“, neboli roztomilá zvířecí vajíčka. Jde o pelíšky z bioplastu, tvarem připomínající obří vejce, opatření vstupem ováleného tvaru a měkkým polstrováním uvnitř. Tyto pelíšky mohou mít i psi, kteří mají zálibu v okusování všeho, co je kolem – plat je totiž naprosto zdravotně nezávadný a při pokusu ohlodat jej, netvoří ostré kousky ale chová se jako tužší guma.

Lucie Sýkorová

Foto: dogcratefurniture.org, agbeat.com, hgtv.ca, apartmenttherapy.com, shoeboxdwelling.com, furniturefashion.com, blog.hgtv.com, gizmag.com , allmyfaves.com,  getconcept.com , demagz.com, furniturefashion.com , houzz.com , etsy.com, relishinteriors.com, tfcornerstone.com , woohome.com , gregoryhan.com , dornob.com , cat-on.com

8.10.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist